Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » KATÁ-s vagyok, mikortól...

KATÁ-s vagyok, mikortól mehetek táppénzre ha gyereket várok?

Figyelt kérdés

Mennyi támogatásra számíthatok? Milyen nyomtatványt kell kitöltenem? Külföldön élek, lehet ezt ügyfélkapun keresztül intézni? És még ezer kérdésem van, esetleg van egy nagyon jó lelkű személy, aki megszán és segítene megfejteni ezeket rejtélyeket? :)


Köszi!


Eszter



2017. febr. 1. 01:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom 50.000 Ft-ot fizettél havonta. Akkor az alapod 81300 Ft lesz. Ebből számolnak mindent.

AMi azt jelenti, hogy a táppénzed 40649 Ft vagy 41463 Ft lesz.

A csed: 48373 FT, a gyed 42682 Ft lesz.

A is tudsz érvényesíteni, ezek az összegek anélkül értendőek.


Bár azt nem írtad mikor szülsz, mikortól mennél táppénzre, mert jan. 1-től 90.000 Ft-ra emelték a KATÁSOK számítási alapját. ÉS azt sem írtad, mennyit fizetsz: 50 vagy 75 ezret.

2017. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!


Május közepén szülök és igen, 50 ezer forintot fizetek minden hónapban.

Ezekből az összegekből még nem jön le valamiféle járulék amit nekem kell fizetnem? Vagy ez a teljes összeg amit kézhez kapok?


Tényleg nagyon hálás vagyok, hogy segítesz!


E.

2017. febr. 1. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!