Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 4 hónap munkaviszony után...

Ha 4 hónap munkaviszony után kismama lettem, és elmegyek táppénzre veszélyeztetett terhesség miatt, csak 4 hónapig jár a táppénz?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha összesen ennyi a munkaviszonyod, akkor igen. Ami szívás mert úgy csedre meg gyedre sem leszel jogosult. Szóval jó lenne ha minél tovább húznád munkával.
2017. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elméleti a kérdés. Határozott idejű szerződésem van, kistesót szeretnénk. A szerződés lejárta előtt meg szeretnék szülni, hogy kapjam az ellátásokat. Úgy lenne jó szerintem, hogy 4 hónap mv. után teherbe esnék, dolgoznék 3 hónapos korig(mosogató és kisegítő vagyok, elég megterhelő) utána veszélyeztetett táppénz. Mielőtt a tp. lejárna, megigényelném a csedet. Szerintetek ez így nmegfelelő? Kaphatok így Csed-et, Gyed-et?
2017. jan. 21. 07:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nemlesz jó ha nincs meg a hozzá szükséges biztosítási napod. Volt másik munkahelyed?
2017. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Íí ba......ki ez nagyon nagy szívás igy csak kemény bruttó 28.000ft kapsz 3 kemény évig hacsak nincs egy jólkereső férjed!!
2017. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Ez így ok, de csak akkor, ha teherbe is esel a tervek szerint. Ha csak 1 hónapot is csúszik a dolog, már bukó.

Viszont 6 hónapos kortól a férjed is kaphatja a gyedet és dolgozhat is mellette. Csak a csed időszakában kellene kihùzni a gyessel.

2017. jan. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!