Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha instagramra feltöltenék,...

Ha instagramra feltöltenék, pl egy filmnek a zenéjét, és leírnám az adatokat (film címe, szerző), akkor lehet belőle valami bajom?

Figyelt kérdés
Régebben már próbáltam, és az instagram értesített hogy az a zene valaki más műve és hogy megsérthetem a szerzői jogot.

2017. dec. 5. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azzal hogy leírod az adatait még ugyanúgy illegálisan terjeszted. Ez nem kibúvó sem megoldás, így nagy eséllyel nem is számítana semmit az elbírálásában. A rendszer automatikusan ellenőrzi hogy mi van a tartalomban, nem fogja az automatikus programot érdekelni hogy te milyen szöveget írsz mellé.
2017. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amúgy mi a célod a jogsértéssel? Miért akarod más munkáját, szellemi termékét jogosulatlanul terjeszteni?
2017. dec. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a felvilágosítás!

Amúgy meg csak fel szerettem volna tölteni mint kedvenc zeném, nem akartam eladni, pénzé tenni, hirdetni... max csak a követőim látták volna. (persze tudom, hogy ez nem kibúvó). Még csak egy megjegyzés, második hozzászóló, ha valaha letöltöttél akár egy zenét, képet, filmet, könyvet, játékot, programot... akkor semmi jogod számon kérni a jogsértésről!

2017. dec. 5. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Na azért tisztázzunk valamit: letölteni magáncélra bár lehet, hogy nem szép, de jelenleg hatályos jogszabály nem bünteti. A megosztást viszont igen.


Azzal pedig ne takarózz, hogy én mit csinálok, mert egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt Németországban élek és megengedhetem magamnak, hogy könyvet / zenét / filmet / szoftvert legálisan megvásároljak. De még ha nem így lenne, az sem mentene fel téged.

2017. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Figyelj! Én csak feltettem egy önismereti kérdést, mert nem tudtam, hogy hogy működik az egész, de miután megkaptam rá a választ (az első hozzászólótól), te rögtön utána számonkértél, hogy miért akarok jogsértés elkövetni, mikor pedig csak pár perccel előtte tudtam meg hogy valóban az. Tehát az első hozzászólótól megkaptam a választ, leírta, hogy nem szabad, mert jogod sértek. Rendben, köszönöm neki, most már értem, hogy nem tehetem közzé! De akkor mért szegezted nekem, hogy miért akarok jogot sérteni, közvetlen az után, hogy megértettem, hogy jogsértés?

A letöltéssel kapcsolatban, ha valaki csak úgy letölt valamit a netről random, a böngészőn keresztül, akkor valóban nem igen sért jogot, de ha netán torrentet használ , akkor az vissza is tölti "seed"-eli, egy xy oldalra, ami már megosztásnak számít.


Én azzal kicsit sem "takarózok" hogy te mit csinálsz, csak közöltem valamit, és persze, hogy nincs semmi közöm hozzá, hozzád! Ezzel én is egyetértek! Beleköthetnék, hogy akkor mi közöm van, hogy Németeknél vagy és hogy jó a fizud , de nem teszem, mert nem én kezdtem a kötekedést, de én zárom le, mert fölösleges és van egy bizonyos szabályzat a "gyakorikérdések.hu"-nak:


"Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik!"

2017. dec. 5. 23:51
 6/12 anonim válasza:
#2, neked pont ugyanúgy semmi közöd hozzá. :'D
2017. dec. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Már megint mellébeszélsz.


1: Ez nem önismereti kérdés, még akkor sem, ha te oda írtad (nini, már nincs is ott).


2: Nem volt itt semmilyen számonkérés, mindössze arra voltam (és vagyok még mindig) kiváncsi, hogy mi értelme van a kedvenc zenédet feltölteni akárhova - de különösen az Instagramra. Nem látom értelmét, ezért bátorkodtam megkérdezni, mi a célod vele.


3: Valótlan, hogy csak pár perce tudtad meg, hogy ez jogsértés, hiszen már a kérdésedet is azért írtad ki, mert az Instagram folyton ezt közölte veled.


4: Tisztában vagyok a torrent működésével, és nem értem, miért kevered ide: a letöltés az letöltés, a megosztás pedig megosztás, akárhogy is nevezed.


5: Én továbbra sem kötekszem, viszont még mindig nagyon szeretném megtudni, mi a ráció abban, hogy a kedvenc zenédet feltöltöd Instagramra? Miért lenne az jó?


+1: "illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik!"

Ez butaság... :D

2017. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hahaha, én vagyok a barom, amiért leállok veled vitatkozni, jobb lenne a sajád házad környékén sepregetni, mert egyszerüen az ég világon semmi közöd hozzá, hogy mit, miért akarok csinálni! Akármit írok, mindenféleképpen belém fogsz kötni! A veled hasonlókkal nem érdemes vitatkozni!

Amúgy akármit is írsz, nem olvasom el, délután törlöm az egészet! Megtudtam amit akartam, másnak nem fogok magyarázkodni! A bölcsebb hallgat! 😉

2017. dec. 6. 11:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Ehhez képest megint nem fértél a bőrödben. Ráadásul komolyan olyasmin sértődsz vérig, amiben semmi sértő nem volt, egyszerűen kíváncsi vagyok, miéret jó pont az Instára zenét feltölteni... Hátha van valami előnye, amiről én lemaradtam, mittomén.


Esetleg - mivel a hisztis kérdező nem hajlandó - tudna valaki más válaszolni?

2017. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nyilván te is tudod hogy nincs semmi "titkos" előnye, amiről lemaradnál, pusztán keresed a csomót a kákán, piszkálod a kérdezőt, mert látod, hogy hatsz rá, hisz reagált bőven...
2017. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!