Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha a posta nem...

Mi van akkor, ha a posta nem kézbesíti az idézést?

Figyelt kérdés
Tegnap a munkahelyemről elővezettek a rendőrök, mivel nem jelentem meg egy tanúkihallgatáson, amiről nem is tudtak és kiszámláztak 15 ezer forint költséget. Mellesleg a maga a kihallgatás kb 2 percig tartott, mert azt se tudtam kiről / miről van szó. Internetes csalás ügyben nyomoznak.

2017. dec. 9. 12:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*nem is tudtaM
2017. dec. 9. 12:17
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom a postán be tudod jelenteni a panaszt, talán indítanak "vizsgálatot", amit 1-2 hónap/év után lezárnak, hogy minden rendben van.
2017. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Akkor előállítanak.
2017. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Ezeket mindig ajánlottként adják át. Ha átvetted, akkor aláírtad és visszaküldik nekik a tértivevényt. Ha ilyen nincs, akkor egyértelmű, hogy nem vetted át és ezért nem büntethetnek téged semmilyen költséggel. Pláne nem tanúként valami olyan ügyben, amihez nincs is közöd közvetlenül.
2017. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
*kivétel, ha a lakcím nyilvántartásba nem túl aktuális állapotok vannak, mert ne adj' isten nem jelentetted be a költözésed anno.
2017. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez így nekem sántít.

Elővezetést ( és nem előállítást!) soha nem a munkahelyről hajtanak végre, hanem lakcímről. Jellemzően hajnalban, amikor szabad kapacitás is van rá, és jó eséllyel a delikvens is otthon van. Eleve, honnan tudnák hogy hol dolgozol, pláne ha be sem vagy jelentve.


Mondjuk, attól, hogy nem vetted át, még tekintheti a hatóság kézbesítettnek.

Be.:

"(7) A kézbesítési bizonyítvánnyal (tértivevénnyel) feladott hivatalos iratot a kézbesítés második megkísérlésének napját követő ötödik munkanapon kézbesítettnek kell tekinteni, ha a kézbesítés azért volt eredménytelen, mert a címzett az iratot nem vette át. "

2017. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen nem régen költöztem másik albérletbe, és nem jelentettem még. A tulaj úgy se járul hozzá, hogy bejelentkezzek ideiglenesre. Mondták a rendőrök, hogy reggel jártak az előző helyemen (az exemnél), de mivel ott nem találtak ezért jöttek a munkahelyre, megmondta nekik hol dolgozok.
2017. dec. 9. 13:06
 8/14 A kérdező kommentje:
(Az exem azért szólt volna, ha kapok levelet de nem kaptam)
2017. dec. 9. 14:02
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos ennek nagyon "bukta" szaga van. Nem jelentkeztél át. Innentől most vagy a posta hibázott, vagy az exed nem értesített. Ember, vagy rendőr/bíró legyen a talpán aki itt megmondja a tutit.
2017. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Ha valaki nem veszi át a tértivevényes levelet (és egy idézést ily módon kézbesítenek), attól még lehet kézbesítettnek tekinteni, vagyis szabályszerű idézésnek.

Egyébként kötelezettség, ha valaki elköltözik, akkor bejelentse a címét. Vagyis legyen valahol egy olyan bejelentett lakcímed, ahol elérhető vagy, különben így jársz, mint most. Egyáltalán nem biztos, hogy a posta hibázott, ugyanis nem lehet úgy elővezetést végrehajtani, hogy nincs kézbesítést igazoló tértivevény, vagy visszajelentés arról, hogy te nem vetted át a levelet.

De egyébként elővezetési költség ellen is élhetsz fellebbezéssel mondván, hogy te nem azon a lakcímen laksz, ahová be voltál jelentve, hanem nemrég költöztél el onnan és még nem volt időd az új lakcímedet bejelenteni. Emiatt dönthetnek úgy, hogy eltekintenek a költségektől. Legalább is bírósági elővezetésnél ez így működik. Valószínűleg a rendőrséginél is. Utána kell járni, hogy hová ment az idézés és ha oda, ahol az exed lakik, ő meg nem értesített téged, akkor szépen megírod neki, hogy mi újság. Kivéve, ha már eltelt az a bizonyos fellebbezési határidő és nem tudsz mit tenni ellene.

2017. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!