Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha a posta nem...

Mi van akkor, ha a posta nem kézbesíti az idézést?

Figyelt kérdés
Tegnap a munkahelyemről elővezettek a rendőrök, mivel nem jelentem meg egy tanúkihallgatáson, amiről nem is tudtak és kiszámláztak 15 ezer forint költséget. Mellesleg a maga a kihallgatás kb 2 percig tartott, mert azt se tudtam kiről / miről van szó. Internetes csalás ügyben nyomoznak.

2017. dec. 9. 12:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ha meg van bérleti szerződésed, akkor meg pont telibe kell sz_rni, hogy mihez "járul hozzá" a főbérlő, fizetsz a lakás használatáért, uh szépen bemész az okmányirodába és a bérleti szerződés alapján bejelentkezel.
2017. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó: az nem megy csak úgy, kell a főbérlő ENGEDÉLYE is! Szóval eleve törvénysértő a gyakorlat, hogy a főbérlő eleve ehhez nem járul hozzá.


Valaki még az elején írta, hogy a rendőrség nem tudja, hol dolgozol... De. Csak lekérdezik a TB-nél és ennyi.

2017. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"a rendőrség nem tudja, hol dolgozol... De. Csak lekérdezik a TB-nél és ennyi."

Már ha be van jelentve.

2017. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az állandó lakcímhez kell a tulaj hozzájárulása, az ideiglenes tartózkodási bejelentéshez nem.


Akkor kellett volna panaszt tenned az eljárás miatt, utólag esélytelen szerintem.


A tanúnak éppúgy kötelező idézésre megjelenni, mint a vádlottnak. A különbség csak annyi, hogy a gyanúsított nem köteles maga ill. családja ellen vallani, a tanú viszont nem hazudhat, nem tagadhatja meg a választ (hamis tanúzás bűncselekmény, tanúskodás törvényben előírt kötelezettség, akkor is, ha úgy gondolod, hogy nem tudsz semmit, azt sem tudod, hogy miről van szó. Ezért is szokták gyakran a vádlottakat előbb tanúként kihallgatni.).


Nem tudom, de lehet eljárási protokoll, hogy felszólítják az exet ilyen esetben, hogy ne értesítsen téged, mivel nem akarják, hogy az előállítandó személy meglépjen az ismert helyről. Ez nem a te személyedre vonatkozó dolog, hanem bevett szokás lehet szerintem. Sokan szándékosan nem akarnak megjelenni, és akár hülye fejjel bujkálnának is.


A meg nem jelenés súlyos dolog, mert hátráltatja a nyomozást. Az, hogy számodra egy félperces dolog, mert azt sem tudod, hogy kiről van szó, lényegtelen dolog, hiszen bármi megeshet, de a kizárásos dolog is előrelépés.

2018. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!