Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerződés nélkül is kötelez...

Szerződés nélkül is kötelez egy ügyvédet titoktartásra?

Figyelt kérdés
Az ügyemmel kapcsolatban egy csomó dokumentumot elküldtem egy ügyvédnek emailen keresztül, hogy át tudja tanulmányozni az ügyemet ahhoz, hogy eltudja dönteni, hogy elvállalja-e az ügyemet vagy nem. Két hét után sem tudott még semmi konkrétumot mondani, azt mondta, hogy el van havazva, fogai kitörtek, szájsebészeten volt 2 napig, tanúskodni megy rendőrsége minden nap, nincs ideje az ügyemmel foglalkozni, ezért úgy döntöttem, hogy nem fogok rá várni többet amit már közöltem is vele, de most csak azon tűnődöm, hogy nem kellene-e nekem utólag egy titoktartási nyilatkozatot kérnem tőle aminek a lényege az lenne, hogy "nyilatkozik arról, hogy a múltban senkivel sem osztotta meg a tőlem kapott bizalmas iratokat és a jövőben sem fogja"?
2017. dec. 12. 21:57
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Kötelez.
2017. dec. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmilyen titoktartási nyilatkozatot NEM KELL kérned.


A kolléga köteles a titoktartásra ebben az esetben is.

2017. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét megnyugtató választ!
2017. dec. 14. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!