Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor jár az álláskeresői...

Akkor jár az álláskeresői járadék (munkanélküli segély) ha felmondok a jelenlegi munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Szeretnék felmondani a munkahelyemen mert 6 órás bérért 8-10 órát dolgoztatnak és sem lecsúsztatni nem tudom, de még ki se fizetik a túlórát.

2017. dec. 17. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van legalább 360 nap munkaviszonyod, akkor jár 36 napig. 360 nap felett pedig a munkaviszony tizedéig, de maximum 90 napig. Együttműködési kötelezettségként köteles vagy elfogadni a Munkaügyi Központ kiajánlott munkát, mely szakképzettségedtől függetlenül bármi lehet, akár közmunka is, és amennyiben nem fogadod el, akkor ugrik a járadék. Így én azt javasolnám, hogy a jelenlegi állásod mellett keress másikat, ha rossz a helyzet.
2017. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 EagleHUN ***** válasza:
22%

Akkor nem. Csak ha közös megegyezés vagy rúgnak.


Gyűjtsél bizonyítékokat a túlmunkádra.

Aztán ha már legalább annyi idő eltelt hogy bizonyíthatóan nem fizették ki hó végén, akkor bemégy a főnöködhöz és megmondod neki vagy kifizeti vagy a munkaügyi felügyeletnek szólsz.

Ha mákod van ki is rúg és akkor jár a munkanélküli.


Másik:

Próbaidő alatt bármelyiktek azonnal felmondhat azonnal is! Tehát ha még nem járt le a 3 hónapod akkor annyi dolgod van hogy nem mész be. :)

2017. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EagleHUN ***** válasza:
Az (Akkor nem.) -et a kérdésre ("ha felmondok") adtam válaszul nem a közbe írt egyes jó válaszára!
2017. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2,5 éve dolgozom itt, de most főnök váltás volt és az új főnök egy rabszolgahajcsár...

Egyébként vezetem a jelenléti ívet, az elég bizonyíték?

2017. dec. 17. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

# 2:


"Akkor nem. Csak ha közös megegyezés vagy rúgnak."


Nincs ilyen szabály. 2011 előtt volt az a szabály, ha a munkavállaló mondott fel, és bejelentkezett a Munkaügyi Központban, akkor nyilvántartásba vették, de járadékot csak 90 nap elteltével kaphatott, ha addig nem talált állást.

2017. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! azt hiszem nem maradt más hátra, csak az, hogy kirúgatom magam.
2017. dec. 17. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, felmondhatsz egyoldalúan is, nincs megkötés erre vonatkozóan a járadékot tekintve.
2017. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EagleHUN ***** válasza:

"Nincs ilyen szabály. 2011 előtt volt az a szabály"


Kösz a kiegészítést, mivel nem vagyok jogász így lasabban követem le az ilyen változásokat.

2017. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!