Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e abból bármilyen...

Judit1010 kérdése:

Lehet-e abból bármilyen hátrányom, hogy megengedtem valakinek, h. tartózkodési helyként bejelentkezzen hozzám, és közben megromlott a kapcsolatunk anyagiak miatt és perrel fenyeget?

Figyelt kérdés

2017. dec. 23. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Jogi szempontból érdekel?

Amúgy: miféle perrel?

2017. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pontosítok:Albérlőkről van szó,kiknek megengedtem az ideiglenes bejelentkezést.Nov.15-én írtuk meg a bérleti szerződést, melyet dec.20-án közös megegyezéssel felbomtottunk,és még aznap kikültöztek. Így 35 napig volt náluk a lakás.(kaptam tőlük fél havi bérleti díjat és egy havi kauciót)

Mivel,ők összevesztek és már dec.14--én elhagyták a lakást (amiről én nem tudtam), szerintük a bérleményben való tartózkodási idejük 29 nap. Ez idő alatt egy forint rezsit nem fizettek. A pince kulcsa még mondog náluk van, ugyanis oda pakoltak le nagy zsákokban a holmijukat, mert nem volt kocsi, ami elvigye.

Ők követelik a vissza a fél havi lakbért, és nem ismerik el a rezsi összegét. Szerintük én "sunyiskodom", pedig minden szolgáltatónál kértem részszámlát a közösen leolvasott induló és záróállással.Szerintük nekik sok ügyvéd ismerősük van, aki kiokosította őket és nem hagyják, hogy én becsapjam őket.Én nyomatékosan megkértem őket, hogy menjenek el valamelyik ismerős ügyvédjükhez, vigyék el a papírokat és kérjenek állásfoglalást.......nincs válasz

Ja, és azt mondják, a pince nem része a lakásnak, minek nekem a kulcs!Igaz, a bérleti szerződésben nincs külön megemlítve a pince, mint bérlemény.Ez valahogy eszembe sem jutott.

2017. dec. 27. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, mert akkor a "JOG" kategóriába kellene áttenni, ott vannak a jogászok.

Itt max. olyan tanácsot kaphatsz, hogy veresd el őket.

2017. dec. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!