Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A konyhai pára elszívót...

A konyhai pára elszívót szabad rácsatlakoztatni a WC szellőztetőre?

Figyelt kérdés

Sajnos, az a gyanúm, hogy valamelyik szomszéd ezt tette. Egy három szintes panel lakásban élek, a harmadik emeleten. A lakásban kettő szellőztető nyílás van, egy a WC-ben és egy a fürdőszobában. A gép, amelyik működteti, pedig a tetőtérben.


Elsősorban ünnepek előtt, az én WC szellőztető nyílásomból árad az étel szag. Az utóbbi napokban olyan szinten, hogy az egész lakásomban erős töltött káposzta + WC szag volt.


A bejáratban kevés lakás van. Érdeklődtem, kérdezgettem a szomszédokat, de mindenki tagadta, hogy köze lenne ehhez. Sajnos, nem tudok bemenni a magánlakásokba, kideríteni, ki a felelős.


Szerintetek, kihez fordulhatok segítségért?



2017. dec. 25. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint nem szabad, mivel tűzveszélyes. A szagelszívók által zsír- és olajmaradványok juthatnak a közös csőbe, ami egy tűz esetén annak gyors terjedését eredményezheti. Szerintem egyeztess a közös képviselővel.
2017. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Arra nem is gondoltam, hogy tűzveszélyes. :-(
2017. dec. 25. 09:23
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
" A gép, amelyik működteti,..." Ezt hogy' érted? Mi van ott?
2017. dec. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem műszaki megoldáson múlik a dolog. Ha a központi szellőző ventilátorja képes kellő huzatot előállítani, akkor egy ventilátor nélküli konyhai szagelszívó kürtő szabadon üzemeltethető. Akkor lehet gond, ha a konyhai szagelszívónak van ventilátorja és az nagyobb kimenő légnyomást ad, mint amennyit a központi szellőző képes elszívni.
2017. dec. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pontosan arról van szó, amit az utolsó írt, hogy a konyhai szagelszívónak ventilátorja lehet, és az nagyobb kimenő légnyomást ad, mint amennyit a központi szellőző képes elszívni.

Ezért az összes levegőt az én lakásom WC-jében kinyomja, és az erős szagot az egész lakásban lehet érezni.


Nem tudom, ez ügyben mit tehet a közös képviselő, vagy esetleg írjak egy levelet az Önkormányzatra, az építésügyi osztályra?

2017. dec. 25. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ezért van a közös képviselő..
2017. dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Karácsony után megkeresem a közös képviselőt. Most nem akarom zavarni.

Naponta többször szellőztetek és türelmesen várok.


Most leves szag van...

2017. dec. 25. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lejár a töltött káposzta szaga, akkor intézkedhetsz.
2017. dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Leragasztottam a szellőztetőt egy időre.


Tegnap égett tej szag volt... :-(

2017. dec. 27. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!