Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Váláskor megoldható, hogy egy...

Váláskor megoldható, hogy egy 15 millió forintot érő lakás csak a nőé legyen?

Figyelt kérdés
Tudom összetett kérdés, ügyvédet kellene kérdezni.Anyukám nagyon jól keres, apukám viszont évek óta nincs bejelentve, papíron nulla forintot kap.Ha elvállnak meg lehet oldani,hogy apukám semmit ne kapjon?
2017. dec. 28. 10:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%

Miért apukád soha semmit nem tett bele a lakásba? Amit bár feketén, de megkeresett, abból soha nem volt a házra költve, élelem véve, a számlák kifizetve? Anyukád olyan jól keres, hogy egy 15 milliót érő lakást teljesen egyedül, a saját fizetéséből fenntartott, apukád meg a teljes keresetét egy bankszámlán őrizgeti, vagy csak a saját kiadásait fedezte belőle?

Amúgy a házasság alatt szerzett vagyon közös, tehát ugyanúgy apukádé is, mint ahogy anyukádé.

És te meg szerintem ne szólj bele a szüleid dolgába.

2017. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Egyrészt ne mond meg mibe szóljak bele.Másrészt csak szórja a pénzt hülyeségekre amit anyu megkeres,anyukám 300000 keres,apukám 50et így nyilván zavar a helyzet, és anyukámnak akarok jót.
2017. dec. 28. 10:15
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasság alatt szerezték, akkor közös vagyon, tehát jár neki a fele. Ha anyukád örökölte, akkor megoldható dolog.
2017. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!
2017. dec. 28. 10:18
 5/44 anonim ***** válasza:
91%

Ha valami nem tetszik, nem kell kérdést feltenni.

Ha anyukádat mindez zavarná, már rég elvált volna, vagy legalább is akkor, amikor a te elmondásod szerint apukád elkezdte szórni a pénzt.

Vagy ez mindig így volt? Mindig anyukádnak volt csak keresete, pénze, apukádnak soha nem volt, mindig csak anyukád pénzét szórta? Mert ha így volt, akkor anyukád miért volt vele? Nem kellett volna idáig hagyni fajulni a dolgokat.

És azért mondom, hogy ne szólj bele a szüleid dolgába, mert akkor tisztában lennél azzal, hogy minden két emberen múlik. Tehát ha anyukádat zavarta volna, akkor tehetett volna ellene, vagy tehetne most is. Illetve nyilván sok dolog van, amiről neked fogalmad sincs.

Nem a te dolgod eldönteni, hogy anyukádnak mi a jó. Tanácsot adhatsz természetesen, de majd ő eldönti, meg a bíróság, ha úgy van, hogy mi és hogy fog történni.

2017. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogi szempontok érdekelnek, akkor JOG kategória!
2017. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
80%

"...meg lehet oldani,hogy apukám semmit ne kapjon?"

Éljen a férfi egyenjogúság! :)

2017. dec. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokra vagyok kíváncsi, nem okoskodó emberek véleményére.
2017. dec. 28. 10:23
 9/44 A kérdező kommentje:
Azért teszek fel kérdést,mert értelmes véleményekre vagyok kíváncsi :D
2017. dec. 28. 10:25
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez most itt nem egyenjogúsági kérdés.

A kérdező pedig nyugodtan kérhet tanácsot. Dönteni nem ő fog, de nem árt, ha tisztában van a helyzettel.

Csak a jogi kérdést a jog kategóriába kell tenni.

2017. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!