Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Váláskor megoldható, hogy egy...

Váláskor megoldható, hogy egy 15 millió forintot érő lakás csak a nőé legyen?

Figyelt kérdés
Tudom összetett kérdés, ügyvédet kellene kérdezni.Anyukám nagyon jól keres, apukám viszont évek óta nincs bejelentve, papíron nulla forintot kap.Ha elvállnak meg lehet oldani,hogy apukám semmit ne kapjon?
2017. dec. 28. 10:03
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi! Még nem nagyon használtam ezt az oldalt, sajnos nem vettem észre ,hogy van jogi kategória.
2017. dec. 28. 10:35
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

A válaszomban megkaptad a kérdésedre a választ, de persze te csak azt veszed észre, amit akarsz. Tehát ha házasság alatt szerzett vagyonról van szó, akkor közös. Nem tarthatja meg anyukád. Vagy igen, de akkor ki kell fizetnie apukád részét belőle.

Viszont ha nem házasság alatt szerzett vagyonról van szó, de apukád tudja igazolni, hogy bizony költött arra a házra, mert mondjuk felújításba tett bele pénzt, akkor egyszer se mondanám, hogy akkor azt a pénzt ne kérhetné.

2017. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
83%
Az ingatlannak van egy tulajdoni lapja, azon pontosan rajta van, hogy ki vagy kik a tulajdonosok, s milyen arányban.
2017. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
52%
Fölnevelte az apja közösen szerezték az ingatlant. Most jelenleg a fataer rossz paszban van. Na akkor takarodj a házból most már nincs rád szükség. Húzz a híd alá . Nem tudom mikor anyád otthon volt ki tartotta el a családot. Birom az ilyet véletlenül.a nő is talál munkát már fél éve dolgozik és megváltja a világot. Gondolom már mással van anyád összejött valakivel a vállalati bulin. Aki meg évtizedekik keresett a családra most már húzzon s ge..be! Szépen fizessétek ki apádan pénzben az ingatlan felét fizessétek ki és ennyi.
2017. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy veszed a bátorságot ,hogy ilyeneket írj.Mi az ,hogy anyukám összejött valakivel, meg féléve talált munkát.Gondolom magadból indulsz ki.Mondták sokan,hogy ezen az oldalon jobb ha nem kérdez az ember, már értem miért.
2017. dec. 28. 17:16
 16/44 A kérdező kommentje:
Anyád az meg egy parasztos szó,lehet neked anyád van,nekem anyukám.
2017. dec. 28. 17:17
 17/44 anonim ***** válasza:
64%
Miért milyen választ vársz mikor anyáddal ki akarjátok semmizni a saját apádat? Nem szégyenled magad? Ilyen cselekedetért mit vársz még dicsérjenek is meg? Normálisvember ilyet nem tesz. Fizessétek ki szépen ahogy kell. Érdekes ez az opció esuetekbe se jut.
2017. dec. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Mit tudod te,hogy kinek milyen a helyzete.Értelmes választ várok értelmes emberektől!
2017. dec. 29. 12:47
 19/44 A kérdező kommentje:
Gondolom vamai unatkozó ember vagy aki azért válaszol ,hogy veszekedjen.Valami nyugdíjas....Ezért mondták sokan erre az oldalra ne jöjjek,nem is fogok többet.
2017. dec. 29. 12:48
 20/44 A kérdező kommentje:
A kérdésem arra vonatkozik megoldható-e , nem arra ,hogy kinek mi a véleménye,az nem érdekel.
2017. dec. 29. 12:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!