Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jó lenne, ha...

Szerintetek jó lenne, ha mindenhol kamerák lennének?

Figyelt kérdés
Tehát sokkal több térfigyelő kamera lenne, a börtönben, iskolákban, hivatalokban is több kamera lenne (pl. : a börtönökben a cellákban is lenne egy kamera, az iskolákban a tantermekben is lenne egy kamera), mivel így ha szabálytalanság, vagy bűncselekmény történik, akkor nincs szükség tanúkra sem, mivel ott vannak a kamerafelvételek, és ártatlan emberek nem kerülnének börtönbe. Sőt a kocsikban is kötelező lenne a kamera (mint Oroszországban), és ha baleset van akkor igazságosabb ítéletet lehet hozni, mivel a kocsik szemszögéből is meglehet vizsgálni az esetet, nem csak a térfigyelő kamerákból (ha van egyáltalán, mivel lehet városon kívül is sajnos baleset)

2017. dec. 30. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nekem pl most is van a kocsimban kamera. És a felsoroltakat is támogatnám. Tudom, személyiségi jogok, stb, de az alapvetően törvénytisztelőket szerintem nem zavarná, hogy kamera figyeli őket bizonyos helyeken.
2017. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Közterületeken szerintem nem baj ha vannak, sőt, ugyanakkor nagyon oda kell figyelni, hogy kik és milyen esetekben férhetnek hozzá a felvételekhez.
2017. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem kellene, a közterületekre meg főleg, könnyeben azonosítani lehetne a bűnözőket, szabálysértőket.


Nekem is van az autómban kamera,azért, ha valami marha belém jön, tudjam bizonyítani,hogy nem én voltam a hibás.

2017. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Senkinek magánéletébe, családi ügyeibe, lakóhelye megválasztásába vagy levelezésébe nem szabad önkényesen beavatkozni, sem pedig becsületében vagy jó hírnevében megsérteni. Minden személynek joga van az ilyen beavatkozásokkal vagy sértésekkel szemben a törvény védelméhez


Az emberi jogok egyetemes nyilatkozatából idéztem.

Ha ezzel összeegyeztethető, akkor igen.


***

Nehéz kérdés, mert nagyon könnyen vissza lehet vele élni.

Így is minden mozdulatunk figyelve van. A teljesen ártatlannak gondolt kütyük is alkalmat adnak arra, hogy ellenünk fordítsák.

2017. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Ez agyrém. Ki lesz a nagytestvér?
2017. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Sőt mindenkinek a wc be is legyen kötelező kamera, hisz a magánszféra semmi.
2017. dec. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Á dehony, azért NEM. De a hivatalok, börtönök, iskolák, munkahelyek WC [az már a munkáltató igényei szerint] jó lenne, ha lennének kamerák.
2017. dec. 31. 02:36
 8/15 A kérdező kommentje:
Esetleg a panel házak és a közösségi házaknak a lépcsőházába, ill. liftekben is jó lenne mondjuk, hogy lennének kamerák.
2017. dec. 31. 02:37
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Börtön, hivatal oké, iskola már kevésbé.
2017. dec. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Közterületeken támogatnám, így is mindig keresem őket pl. buszmegállóban, főleg ha látok gyanús fickókat a környéken, hogy ha próbálkoznak valamivel rá tudjak mutatni, hogy "oda nézzetek!". (volt már amúgy, hogy egy csapatától leszakadt kisebbségi kvázi megfenyegetett miközben egy ezrest kért, de lealkudtam egy 200-asra)
2017. dec. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!