Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elhunyt rokonnak van-e bankban...

Elhunyt rokonnak van-e bankban pénz megtakarítása vagy részvénye hogyan tudhatom meg?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 15:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A hagyatéki tárgyalás még nem volt. Ott majd elvileg ki fog derülni, vagy ezt a leendő örökösöknek kell kideríteniük?
2018. jan. 2. 15:57
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Mivel megtakarításról - meg minden egyéb pénzügyi témáról - csak a számlatulajdonosnak - meg indokolt esetben a hatóságoknak - adhatnak ki információt, ezért te nem tudhatsz meg semmit a rokon anyagi helyzetéröl!
2018. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, ez érdekes.


Ha valakinek nincs családja, gyereke, csak távoli rokonok, akkor mi van? Mert a távoli rokon örökölni fog, de nem is tud a bankszámláról-részvényekről.


Biztos a közjegyzőnek kell összegyűjteni az adatokat, neki van rá joga.

2018. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2-es de én vagyok az egyik örökös, tehát valami közöm csak van az anyagi helyzetéhez. Az sem kizárt, hogy külföldön is volt számlája az elhunytnak. Azzal mi a teendő ilyenkor? Azért nem szándékoznánk a banknak vagy az államnak oda ajándékozni ha nem muszáj.
2018. jan. 2. 16:29
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
#3 már megírta: a hagyatéki eljárást lefolytató közjegyző informálódni fog a bankoknál az elhunyt bankszámláiról, és az örökösök a rájuk tartozó információt tőle fogják megkapni. Nem rád tartozó információt se banktól, se közjegyzőtől nem fogsz megkapni.
2018. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, tehát hagyatéki előtt nincs semmi teendő? Illetve az elhunytnak van több cége is, azok tulajdonjoga is majd átszáll az örökösökre?
2018. jan. 2. 16:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elhunyt minden tulajdona - cégek is - az örökösökre száll.


"...hagyatéki előtt nincs semmi teendő?" - nem igazán van. Még olyannal se érdemes próbálkozni, hogy az elhunyt bankkártyájával pénzt leemelni bárkinek, mert jön a bünti.


Esetleg végrendelet létezését érdemes tisztázni.

2018. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tévedésben vannak, alapvetően a hozzátartozókól várják el az információszolgáltatást:


"Első intézkedésként az anyakönyvi hivatal munkatársa vagy a hagyatéki előadó egy nyomtatvány megküldésével nyilatkoztatja a hozzátartozót arról, hogy van-e az elhunytnak vagyontárgya és arról, hogy nevezze meg az általa ismert örökösöket. A hozzátartozó tehát írásban nyilatkozik az általa ismert vagyontárgyakról."


[link]

2018. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm az infót! Tehát azok a vagyont képező dolgok, amikről a hozzátartozók nem nem adnak infót, mert nem is tudnak róluk, azok nagy eséllyel feltáratlanul maradnak?
2018. jan. 2. 18:10
 10/12 A kérdező kommentje:
#5 Nekem egyik banknál azt mondták, ha nálam van a halotti anyakönyvi kivonat úgy jogosult vagyok információt kapni. Most akkor hogy van ez?
2018. jan. 2. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!