Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éve folyó bírósági végrehaj...

16 éve folyó bírósági végrehajtásban pénz köv. Eljárásában a végrehajtó behajtatlanság miatt a végrehajtást megszüntette. Kérdezem jogszerűen járt e el a végrehajtó? Folytatás alul.

Figyelt kérdés
Kis vizsgálódásommal feltártam azt hogy adódnak még a nevén van egy ingatlan és egy márkás személygépkocsi, amit jeleztem a végrehajtó felé, aki válaszában azt adta írásban hogy a végrehajtási eljárás már okafogyottá vált mivel azt megszüntette.Végrehajtási kifogást nyomtatványon terjesztettem elő a végrehajtónál 2017. március 03. napján. A bíróságon számon kértem a végrehajtónak a becsatolt Végrehajtási kifogásomnak a nyomtatványa ügyében milyen eredmény született 2017. július 05. napján a bíróságtól egy Végzésben azt közölte hogy a bíróságra ilyen kifogás a végrehajtótól nem érkezett. Személyesen felkerestem a végrehajtót akivel szerencsére személyesen tudtunk egymással értekezni, A végrehajtó szerint Ö nem felelős azért hogy adósnak régebbről voltak vagyonai, azok mentesek a foglalás alól főleg a nagy értékű személygépkocsija, de a meglévő 143 m3 es lakását nem foglalhatta le, ezek a vagyontárgyak a törvény alapján nem is árverezhetők. Kérdésem az hogy mit tudok tenni ez ügyben törvényesen:
2017. dec. 30. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja a végrehajtó azt mondta hogy eltud járni az adósom ellen, amire nagy valószínűséggel sikerrel. Ez esetben adós tartozásának a kamatokat is figyelemmel sikerdíjat kér tőlem az összeg 50% át. Furcsa eljárás ez.Nem?
2017. dec. 30. 14:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen esélye van még, beperli kártérítésért a végrehajtót - felelősség végrehajtói jogkörben okozott kárért - 2013. évi V. törvény a polgári törvénykönyvről, 6:549. § (2) bekezdés.
2017. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is csak ezt tudnám ajánlani, és biztosan nem hagynám, hogy hülyének nézzen. Döbbenet, hogy létezik ilyen végrehajtó. Örökre eltiltanám a tevékenységétől.
2017. dec. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá én is. Csak azt nem tudom hogy az adós általi tartozása a kamatokkal kérhetem a kárigényemet? Azt tapasztalatból tudom hogy a végrehajtók ellen pert nyerni nem lehet mert a bíróknak kötelességük minden perből kimenteniük a végrehajtókat.
2017. dec. 31. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem tudom hogy az adós általi tartozása a kamatokkal kérhetem a kárigényemet"


Ez nem kárigény, hanem egy valaki általi tartozás Feléd késedelmi kamattal együtt. Tehát ez alapból tárgya a pernek. Ezen felül van a kártérítés... (sérelmi díj).

2018. jan. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!