Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ūdv! Egy multinál dolgozo...

Ūdv! Egy multinál dolgozok, és sajnos olyan helyzetbe kerültem, higy szükségem lenne egy ūgyvédre és az igazamért, ledolgozott pénzemért megharcolni? Hogy találjak jó ügyvédet?

Figyelt kérdés

Mi alapján kell kiválasztani? Honnan lehet tudni, hogy az az ügyvéd alkalmas erre a nagy feladatra, hogy egy multinak neki menjünk?

Vagy higy müködik ez a munkaügyi bíróságon való feljelentés?


2018. jan. 2. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Neked sem fizetett a CBA decemberben? Kezdem azt hinni hogy ez országos jelenség :(
2018. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre vannak a munkaügyi bíróságok.

Természetesen referencia alapján kell választani.


De, ha jogos amiért tárgyalásra viszel egy ügyet, akkor mindegy milyen a védőd, akkor is neked ad igazat a bíróság.

Kacifántos ügy esetén érdemes egy cápa ügyvédet felfogadni.

2018. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
1.esnek: Ha valakinek a CBA-val van problémája, azt aligha "egy multinál dolgozom" szöveggel vezeti fel. Amúgy a leírásból nekem úgy tűnik, hogy az illető túlórapénzre ácsingózik, miközben nem volt írásban elrendelt túlóra. Ez nem biztos, hogy érvényesíthető. Csak azért nem fizet a legtöbb cég, mert valaki tovább benn marad.
2018. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A CBA az bizony multi, hiaba is faj a hugyos melymagyaroknak! :-)


[link]

2018. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

24 munkanapom volt decemberben, amiért kellett volna kapnom x összeget.

Ma a fönök mondta mennyit fogok kapni ez 22 napra jön ki.

Plussz a hetvegi pótlékok sincsenek benne.... termeszetesen a munkanapokról több helyen van bizonyiték, higy ledolgoztam.

Sokat nyeltem, de a ledolgozott pénzemet kérem.

2018. jan. 2. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Senki nem hívja Magyarországon a CBA-t multinak, csak mert van pár boltja még egy országban. Ez magának a szónak az alapjelentéséhet sem passzol.


Kérdező, nem havibéred van?

2018. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Ha éves munkaidő keretben dolgoztok akkor van erre lehetősége.

2018. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik ügyvéd elég lesz ehhez a problémához.

De Google a barátod.

Vidd el az ügyvédhez a kérdéses havi munkaidő beosztás, túlmunka elrendelés, jelenléti ív, másolatát. Az jó ha többen össze tudtok fogni.

Ő majd ír egy szép levelet. Legtöbbször ez meg is oldja a gondot.

2018. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!