Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkavállalói felmondás nem...

Munkavállalói felmondás nem egységes 30 napos felmondási idővel jár ledolgozott évektől függetlenül? Szerződésben semmi erről

Figyelt kérdés

Ha valaki felmond akkor egységesen 30 napos felmondási ideje van tök mindegy 1 évet dolgozott ott vagy 10 et vagy 100at?

a felmondási idő munkavállalói felmondás esetén nem nő arányosan a ledolgozott évekkel hanem egységesen 30 nap?

Szerződésben felmondásról egy szó sincs.


2017. jún. 18. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:

szerződésbe bele szokták foglalni, hogy pl 10 év esetén 45 nap, 20 év esetén 60 nap stb a felmondási idő


ha ez neked nincs benne akkor a mtv. az irányadó, 30 nap a felmondási időd

2017. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

azért kérdés ez mert szerződésben erről egy szó sincs és én is úgy tudtam hogy ki lehet kötni több felm időt is de akkor ezt szerződésbe kell foglalni.

15év után nem akarnak elengedni 30 nappal midnezt úgy hogy szerződésben semmi sincs kikötve.

Tehát akkor nyugodtan mondhatom hogy mivel nem kötöttek ki semmit így marad az alap 30 nap és csókolom?

2017. jún. 18. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
És mire hivatkozik?
2017. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Semmire. "hol találok én embert helyetted 30 nap alatt" kb ennyi.

meg is mondtam neki telibeszarom hol talál embert az se érdekel ha csődbe megy. bánt volna velem másképp és akkor most nem kéne új embert... nem értette...

2017. jún. 18. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor közöld vele, hogy a felmondásodat nem kell elfogadja, mivel az egyoldalú jognyilatkozat emellett dugd az orra alá az MT 69 paragrafusát és kérdezd meg, hogy az Alaptörvény mely passzusa szerint engedélyezett a rabszolgatartás
2017. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"hogy a felmondásodat nem kell elfogadja"


Azt már közöltem vele hogy leszarom mit pofázik papírt beadtam + 30 nap(melynek fele leketyegett) és itt se vagyok.

2017. jún. 18. 19:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, mifelénk már ilyen hangulatú az alap légkör nem véletlen húz el mindenki (én is)
2017. jún. 18. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:
A munka törvénykönyvének rendelkezései az irányadóak. Munkavállalói felmondásnál 30 nap, csak a munkáltatóinál hosszabbodik meg a ledolgozott évek után.
2017. jún. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!