Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honnan tudhatom meg, hogy a...

Honnan tudhatom meg, hogy a munkáltató mire kötelezhet?

Figyelt kérdés
Még nincs szerződés amit aláírtam, tehát az nem segít.

2018. jan. 4. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs munkaszerződésed? A munkaszerződésben, hogy hol, mennyiért, mit, mikortól dolgozol. hány órában.


A munkaköri leírásban le kell fektetni, hogy mit kell csinálnod, ki adja az utasításokat.

2018. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nincs, ez másodállás, és alkalmi munka.
2018. jan. 5. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól még lenni kell!
2018. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de akkor egy esetleges követelés esetén bármikor "leléphetek" onnan, mintha nem is ismertük volna egymást? Elméletileg be vagyok jelentve, én úgy tudom a papírmunka ettől még késhet. Pár hete dolgozom itt.
2018. jan. 6. 10:32
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az aktuális törvény. Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve. Ha kell, segítek, hogy hogyan tudod megnézni.

2018. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jól értem, ha be vagyok jelentve, akkor rám is érvényesek ezek a törvények, akkor is, ha nem írtam alá semmiféle szerződést?
2018. jan. 6. 12:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem írtál alá semmit, akkor nem követelhetnek Tőled semmit. Viszont Te sem követelhetsz. Ha be voltál jelentve, akkor a cégnek gázosabb, viszont a cég mondhatja, hogy előzetesen bejelentett, nem jelentés meg a munkahelyen, joga van a törléshez.
2018. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem is követelek semmit. Akkor simán csak nem utalják el a fizetést, amit ott ledolgoztam, viszont ők sem kérhetnek tőlem semmit, ugye?
2018. jan. 6. 13:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Így van, de mindettől függetlenül, ha valójában dolgoztál, és van olyan, aki/ami bizonyítani is tudja, pl.,egy kolléga, egy aláírt szállítólevél, saját kezűleg megírt számlatömb, fuvarlevél, stb, vagy akár helyismereted van, bírósághoz fordulhatsz az elmaradt bér miatt. Nem fogja bebizonyítani a vállalkozó, hogy nem alkalmazott!
2018. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Hatásos lehet, ha nav feljelentéssel fenyegeted őket, szerintem ilyenkor inkább kiköhögik a pénzed, mintsem egy rakás ellenőrzésen sz0pjanak.
2018. jan. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!