Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ott hagytam az adás vételi...

Ott hagytam az adás vételi szerződést az embernél már rajtavoltak az adataim és alá is írtam, de meggondoltam magam és nem vettem meg az autót. Vissza élhet az adatokkal?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 16:54
 1/7 Zoli780806 ***** válasza:
hát elég nagy hiba volt.... de tételezzük fel, hogy egy normális átlag ember, nem él vele vissza, sőt már ki is dobta.....
2018. jan. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha akarja, visszaélhet vele. Nagyobb probléma, hogy ha úri kedve úgy tartja, az érvényes adásvételivel besétálhat az okmányirodába, hogy bejelentse az autó eladását és innentől kezdve neked muszáj a nevedre íratnod az autót, akkor is, ha nem akarod. Vagy lehet próbálkozni a "visszacsinálással", ennek a pontos jogi kifejezését (talán elállás) nem tudom.
2018. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi miatt változtattál ?
2018. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Ez csalás volna , bizonyítani kell tanúkkal átutalással hogy eladta a gépet . Az eladó koppanna és pereket vesztene és fizethetne .
2018. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Remélem, vissza is él. Majd legközelebb rendesen átgondolod, hogy mit írsz alá.
2018. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés a felek kölcsönös és egybehangzó jognyilatkozata, ha ez nem volt meg, s a másik visszaél az aláírt szerződéssel, akkor csalás miatt a rendőrséghez fordulhat, illetve kártérítést kérhet, ha bármi kára származott a csalásból.
2018. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mivel gondolom a pénzt nem hagytad ott a papír mellé, aligha lenne érdeke lobogtatni egy olyan papírt, amin az áll, hogy a tiéd a kocsi, ő meg már megkapta a pénzt. ha mégis, akkor meg van egy ingyen autód...


minden esetre érdemes lett volna eltenned, vagy akár utólag is visszakérned a szerződést. talán még nem késő, bár jó eséllyel ő maga is észnél volt és azonnal eltépte (lehetőleg apró darabokra), mielőtt kidobta volna.


ennek a hibának nagyobb veszélye, ha csak úgy kidobta és onan fene tudja, hogy hova kerül és mikor, ki fog majd visszaélni az adataiddal és az aláírásoddal. persze ha kellően ügyeskedő emberrel volt dolgod, akkor lehet, hogy ő maga fog visszaélni és akkor te magad adsz rá ötletet neki azzal, hogy felhozod...

2018. márc. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!