Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyük fel hogy jól behúzok...

Tegyük fel hogy jól behúzok egy zsebtolvajnak. Milyen büntire számíthatok?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel hogy megkérek valakit hogy fényképezzen le, lefényképez, és szépen elballag a fényképezőgépemmel...

Én pedig utánamegyek és úgy orrba kúrom hogy a járda adja a másikat.


Szóval hogyan nézne ki a bírósági tárgyalásom így ezek után?


Elvégre 1. önvédelem volt, 2. nem tudhattam hogy van e nála fegyver, 3. meg egyébként sem illik más fényképezőgépét lenyúlni, akkor sem ha én adtam oda neki.


egyébként ilyesmi lenne a szitu:

https://www.youtube.com/watch?v=hcrJvDx7ZGw



2018. jan. 7. 04:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

1 nem önvėdelem. 2 nem tudhatod, de amíg nem tudod addig a fellėpėsed aránytalan. 3 nem szėp ha lopna jaja.

Nahde. Ő lop. Ha ahogy írtad, akkor az lenne hogy. Te súlyos testi sėrtėst követnėl el (8napon túl gyógyulót) szóval ő a lpoás miatt kevesebbet kapna mint te!

2018. jan. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

-Pistike, légy szíves add vissza a fényképezőgépemet... vagy megmondalak a' óvónéninek!


óvónéni: -Ejyne ejnye Gyurika, nem szép dolog ráfogni Pistikére hogy ellopta a fényképezőgépedet, holott te adtad neki oda :) :) :D x'''''''DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


#üdvafelnőttkorban

2018. jan. 7. 05:31
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Hiába vicceled el. Jogilag nem önvėdelem ės jogilag a te cselekedeted a súlyosabb. Puszipá. Üdv a jogállamban.
2018. jan. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

vagy tényleg ez a helyzet? A vasat is kilophatják a véremből, én pedig köteles vagyok tűrni?

(no racism intended)

2018. jan. 7. 05:39
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Senki se mondta, hogy köteles lennél tűrni. Hatóság kiérkezéséig feltartóztathatod. Ennél többet pedig, ha az a támadás elhárításához szükséges. De odamész és szétvered, az bizony a sérülés mértékétől függő testi sértés, esetleg garázdaság.

2. Persze, akár egy tank is lehet a kertjében... semmit se számít, amíg nem használja.

2018. jan. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ő megúszná egy vétséggel, te meg talán 2-3 év felfüggesztett börtönnel amiért széjjel verted. Persze függ a sérülés mértékétől ha csak egy nagy sallert adsz neki ami nem okoz 8 napon túl gyógyuló sérülést akkor maximum fél évet ha kapsz felfüggesztve.
2018. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem behúzni kell, különböző fojtásokat alkalmazni.

Könyörögni fog a rendőrnek, hogy vigyék be;)

Probléma megoldva, üdv a jogállamban ;)

2018. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"(no racism intended)

#üdvafelnőttkorban

:) :) :D x''''''DDDDDD "


grat.

2018. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jogállam. Ahol egyforma jogok illetnek meg mindenkit.

Ugyanolyan joga van a zsebtolvajnak a zsebeléshez, mint nekem. de a fojtogatás/kézhátratekerés/csípőspaprikaarcábakenése/miegyéb nem rossz ötlet, köszönöm :D


am, nyolcas, örülök hogy tetszik a stílusom :D :D

2018. jan. 9. 18:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Butaság, úgy tűnik senki nem ért a joghoz, kiváltképp az, aki ebben a helyzetben ,,arányosságra" hivatkozik.


A lényeg: leütheted. A Btk 21.§ - jogos védelem (ÉS NEM ÖNVÉDELEM!), nem vagy büntethető ez alapján. Az erre vonatkozó kúriai jogegységi határozat (4/2013) kimondja, hogy a (személy vagy javai ellen intézett) jogtalan támadás visszaverhető, a védekezés egyetlen kritériuma a SZÜKSÉGESSÉG (az arányosság nem is vizsgálandó).


A szükségesség azt jelenti, hogy azt a védekezési módot kell választanod, amellyel a legkisebb sérelmet okozod a támadónak. ez azt jelenti, hogy ha te vagy 100 kiló, míg egy 50 kilós emberke el akar sétálni a fényképeződdel, akkor hiába van nálad mondjuk fegyver vagy kés, nem használhatod, mert rendelkezésedre áll enyhébb védekezési mód - pl. puszta kézzel, mert egyértelműen erősebb vagy - ezáltal nem szükséges kést vagy más fegyvert használnod. Ha fordított a helyzet, és 120 kilós izomagyú próbál kirabolni, nyugodtan használj bármit, ami a kezed ügyébe kerül.

Megjegyzendő: ha a védekezésed nem felel meg a szükségesség követelményének, még ebben az esetben is van egy mentőöved: ugyanis akkor sem vagy büntethető, ha az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból léped túl. Szóval nyugalom, több jogod van, mint a bűnözőnek :)

2018. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!