Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyük fel hogy jól behúzok...

Tegyük fel hogy jól behúzok egy zsebtolvajnak. Milyen büntire számíthatok?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel hogy megkérek valakit hogy fényképezzen le, lefényképez, és szépen elballag a fényképezőgépemmel...

Én pedig utánamegyek és úgy orrba kúrom hogy a járda adja a másikat.


Szóval hogyan nézne ki a bírósági tárgyalásom így ezek után?


Elvégre 1. önvédelem volt, 2. nem tudhattam hogy van e nála fegyver, 3. meg egyébként sem illik más fényképezőgépét lenyúlni, akkor sem ha én adtam oda neki.


egyébként ilyesmi lenne a szitu:

https://www.youtube.com/watch?v=hcrJvDx7ZGw



2018. jan. 7. 04:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

1. Oké, monnyuk szerintem sem _ön_-védelem. de olyasmi, nem? (tulajdonvédelem?)

2. A kutyád vicceli el. má' bocsánat.

3. Nekem valahogy nincs kedvem várni hogy használja-e azt a tankot..... Szóval bekaphatja a bíróság.


Tisztelt Utolsó, köszönöm!!!

Majd ha lessz egy ilyen ügyem a bírósággal, rád és e válaszodra fogok hivatkozni ;D (ez vicc volt)


Habár hallottam olyan esetről (két-három éve volt a híradóban, ha jól emléxek) hogy

pirosnál ácsorgó autóból kiszedtek egy táskát, a fószer utánament és visszavette. És a bíróság úgy döntött hogy : "Az eltulajdonítást követően a táska már a tolvaj tulajdonát képezte"!


-...- Köszönöm mégegyszer, a többi válaszolónak is.


Hát akkor megpróbálok majd uralkodni magamon. :(

2018. febr. 9. 01:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!