Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel szeretnék mondani egy...

Fel szeretnék mondani egy "megállapodást"egy "kamu ' ügynökségnél. Mi lesz ha nem fizetem ki amit kovetelnek?

Figyelt kérdés
Jeletnkeztem egy 6 hónapos filmes sulira. Havonta kell fizetni közel 40 ezret.Benne van a megallapodasban, ha felmondom kikell egészítenem a tandíjat a teljesre bànatdijkent. Amire nincs keretem. Többen àt nézték a szerzodest, tollal àt van húzva benne az összeg, nincs alà írva hivatalosan a javítàs sem, csak egy pecset van oldalt alairasal. De hivatalosan oda kell írni hogy "javítva" . UGye normalis esetben szerzodesekben nem javíthatnak tollal . Nemzetkozi ügynöksegnek mondja magàt, "Amerikai ceg leànyvàllalata", ezert a szerzodest szulovel kellett alà írni, mivel usa-ban 21 évtől nagykorúak . Én 19 vagyok. A megallapodasban az is àll, hogy " a felek rögzítik, hogy a resztvévő kiskorú" Ha felmondom akkor van rà 8 napom, higy kiegészítsem az összeget.Ha nem megyek el 6 foglalkozàsra az automatikusan felmondasnak szamit es ki kell fizetnem. De azt írja, a felmondàs mindkét fél alà irasaval ervenyes csak.Ideiglenes lakcimem van, nincs àllandó,nincs keresetem,sem munka helyem, az allando lakcimem kulfoldon van. Teljesen egyedul vagyok itt.Ha elmegyek kulfoldre es vissza jövök 1-2 év mulva vegrehajtanak? A megallapodas több oldalrol is tàmadhato. Vagy ha veszek egy hàrat kesobbiekben lesz Ellenem birosagi vegrehajtas? Esetleg azt is kifizettetik velem? Köszönöm előre kérlek segítsétek.:):

2018. jan. 7. 15:44
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
80%
Ehhez szükséges lenne átolvasni a szerződést, mert ez így kevés.
2018. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

""Amerikai ceg leànyvàllalata", ezert a szerzodest szulovel kellett alà írni, mivel usa-ban 21 évtől nagykorúak "


Első meglátásom: ha szülővel kellett aláírni, mert Te még kiskorú vagy, akkor a szülőnek kell felmondani a szerződést. A fiatalkorú (Magyarországon már nem vagy az, de ezek szerint Amerikában még igen) korlátozottan cselekvőképes, önállóan szerződést nem köthet, stb).


Az oké, hogy egyedül vagy itt, de kommunikálni azért csak kommunikálsz a szüleiddel :-)

Szólj a szüleidnek, keressenek egy ügyvédet, szkenneljétek be neki a szerződést és majd pár ezer ft-ért ad egy használható tanácsot.

2018. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy miért akarod felmondani?
2018. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, legyen bátorságod itt is kiírni, amit privátban írtál nekem, mert jelentősen befolyásolhatja a tényfeltárást, a követendő eljárást.
2018. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
SZÜLŐK NELKUL IRTAM ALÀ A MEGALLAPODAST.
2018. jan. 7. 16:19
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Tehát a szülők tudta nélkül írtál alá egy szerződést?


"nincs keresetem,sem munka helyem"

És akkor miből fizetted eddig? vagy még nem is fizettél, hanem csak most kezdenéd és nem volt semmilyen foglalkozás?

2018. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

"A megallapodas több oldalrol is tàmadhato."


de azért aláírtad mi.

2018. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Volt egy munkahelyem ahol szinten àt vertek, nem fizettek 250 000 ft.ot ezert el hagyom Magyarorszàgot. Mikor alà irtam itt akartam maradni. Be fizettem a lerakott penzemmbol az első 2 honapot de többet nem tudok es nem akarok mivel nem leszek itt.
2018. jan. 7. 16:40
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Volt egy munkahelyem ahol szinten àt vertek, nem fizettek"


Talán nem véletlen... Nem vagy elég jártas a dolgokban, de azért a szüleidet kihagytad a dologból. A végén még tanácsot is tudtak volna adni...

A munkahelyeden gondolom szerződés nélkül dolgoztál - azért tudtak átverni.

Ha mégis volt munkaszerződésed, akkor jogi útra tudod terelni a dolgot és beperelni a munkahelyedet.

2018. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Most nem erdekel semmi csak az ne kelljen a fennmaradot be fizetnem. hogyha tudtok légyszives segitsetek ebben. Tudom hogy hibaztam utolag vagyok okos én is. Nincsen sok közeli elo rokonom egy anyukam van akivel messze van tollem s kulon eletet elunk .
2018. jan. 7. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!