Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális számla nélkül...

Illegális számla nélkül terméket adni-venni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy veszek Ukrajnában cigit ( ami jóval olcsóbb mint nálunk ). Én ezt mondom ismerősöknek és ők mondják hogy vigyek nekik is. Így 10 doboz cigit vesznek 9-10 000 forintért, ami olcsóbb mint nálunk.

Persze erről nincs számla, de nem üzletszerűen folytatott tevékenység. Csupán akárhányszor járok kint, viszek nekik is amit kell ( ukrán cigi, cukorka, mosópor, stb... ).

Ez illegális? Vagy ilyet lehet, hisz ez olyan mintha ha pl: a Jófogáson adnék-vennék dolgokat?


Elméleti kérdés, én nem csinálom csak ismerősöm és kíváncsi vagyok hogy ez legális-e.


2018. jan. 12. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A cigi igen, a többi nem. [link]
2018. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt találtam, hogy legfeljebb 2 doboz cigit hozhatsz az EU területére vámmentesen, tehát a kérdésben szereplő mennyiségre vámot kell fizetned. Ennyit sikerült kiderítenem.
2018. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!