Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az utcabála kinek a tulajdona?

Az utcabála kinek a tulajdona?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, ha pl vásárolok egy régi sarki házat, amin van tábla. Lebontom,de nem építek rá semmit, a tábla az enyém marad vagy a városnak kell adnom?


Fordított esetben, vásárolok egy üres sarki telket, építek rá egy házat, de nincs tábla, mert előtte üres volt. A várostól kell igényelnem a táblát, vagy a saját pénzemen kell megvásárolnom?



2018. jan. 17. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt ilyen táblánk, és a község adta hogy "ezt ki kéne tenni". Nem igényeltem, csak jött a polgármester és felcsavarozta (persze beengedtem, utána meg ittunk is ha jól emlékszem, tehát nem csak úgy magától libbent be)

Aztán azt a táblát leszedték amikor egy új jött, de azt már a kerítésre kellett tenni. A régit azt hiszem kidobtam, a kutyának sem kellett. Mondjuk ha nem cserélődik, akkor nem biztos hogy el kéne tenni, mert az a tábla mégis csak információforrás az arra járó idegenebb népeknek a mi merréről. Rakd ki egy karóra, ott jó helye lesz, ha az önkormányzatnak meg nem tetszik, csinálnak vele amit akarnak.

Amúgy erős a gyanúm, hogy a tábla maga a város tulajdona, de ezt ne vedd készpénznek.

2018. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, a település tulajdona.

(Éppenséggel, ha lebontod a házat, akkor nemigen fogják rajtad számon kérni, mert te nyilván azt mondanád, hogy a bontás idejére már lelopta onnan valaki.)

De kerítésed biztos lesz utána is, akkor rádrótozod, nem nagy fáradság, és mindenki boldog.

2018. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!