Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki közjegyzői díj,...

Hagyatéki közjegyzői díj, mennyi a fizetnivalóm?

Figyelt kérdés
Anyu visszautasította az apai örökségét, az elhunyt második házasságából született gyermek, és két unoka kell menjünk hagyatékátadó végzésre közjegyzőhöz. Özvegy él, haszonélvezeti jog az övé. Csak én vagyok elérhető, ők ketten nem.Tőlem kéri levelében a közjegyző az ő elérhetőségüket. Egyik külföldön , nem tartunk kapcsolatot, nem ismerem a tartózkodási helyét, csak az országot, másikat nem ismerem. A kért összeget, amit vinni kell a közjegyzőnek, ami egyetemlegesen hármunkra vonatkozik, meg kell fizessem én egyedül ? Nem szeretnék senki helyett fizetni.
2018. jan. 17. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, az egyetemleges azt jelenti, hogy mindhárom helyett kell fizetned.

Azt kérheted, hogy kutassák fel a másik két főt (ennek a pontos menetét nem ismerem, de úgy tudom a Kormányablaknál is megteheted). Amennyiben halottnak nyilvánítják őket akkor az öröklési rend (de nem a százalékos arány) változik (például ha van gyerekük akkor az örökli az Ő részüket).

Ha megtalálják őket akkor ki kell fizetniük azt amit Te fizettél helyettük. Valahogy úgy képzeld el, mintha lenne egy kölcsön szerződésetek.


Másik lehetőség, hogy Te is lemondasz az örökségről. Akkor nem kell fizetni, viszont örökség sincs.

2018. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az egyetemlegesseg azt jelenti, hogy barmelyik kotelezettol lehet kovetelni a teljes osszeget, igy ha egyedul te vagy elerheto neked kell kifizetned.
2018. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem kötekedni akarok, csak nem értem az ilyen kérdéseket.

A közjegyzőtől kapott levélen ott van az elérhetősége. Felhívod, és egy perc alatt választ ad minden kérdésedre. Ehelyett miért itt kérdezed, és vársz választ olyanoktól, akik lehet hogy hatalmas csacsiságot írnak - te meg elhiszed aztán majd meglepődsz.

2018. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár gondolom nem lehet olyan nagy az örökség, ha édesanyád visszautasította. Lehet hogy tele van adóssággal, vagy csak több vele a macera mint amennyit ér. Utasítsd vissza te is, és akkor semmit nem kell fizetni.
2018. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves hármas válaszoló, még sosem volt ügyem sem közjegyzővel, sem bírósággal, kissé félénk is vagyok, ezért itt kérdeztem. De értelek, és köszönöm meglátásod.
2018. jan. 17. 12:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem várok több választ, az eddigieket köszönöm.
2018. jan. 17. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:

"De értelek, és köszönöm meglátásod."

Szívesen!

Hidd el, tényleg nem bántani akartalak vele, de itt annyi marhaságot lehet olvasni, hogy jobban jársz egy telefonnal.

2018. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/7 Kedves hozzászóló, magyarázkodás nélkül is értettem a válaszodból, nem vettem bántásnak. Azóta már beszéltem telefonon a közjegyzővel. Még egyszer, köszönöm.
2018. jan. 18. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!