Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell ahhoz cselekednem,...

Hogyan kell ahhoz cselekednem, hogy a munkahelyemről kirugjanak? Hogyan érhetném el azt minél gyorsabban, hogy végkielégítéssel tudjak elkerülni a cégtől? Tudom, furcsa kérdéssel fordulok tanácsért.

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy más terveim vannak a jövőre nézve, de a jelenlegi cégnél már 6 éve dolgozom. Nem szeretnék felmondani, ha már ennyi éve itt vagyok, mert akkor ugyebár nem kapok végkielégtést és ráadásul még a felmondási időt is nekem kellene kifizetni, ha nem akarom ledolgozni. Ami jár az, jár, szóval,hogy nekem már két havi végkielégtés járna, ha nekem mondanának fel. Arra a pénzre szükségem is lenne a jövőt tekintve. A kérdésem tehát,hogy hogyan érhetném el azt minél gyorsabban, hogy végkielégítéssel tudjak elkerülni a cégtől?
2008. okt. 26. 21:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én sem gondoltam , hogy sunyi lennél, csak a kérdésben megbujva ez ott lappang, hogy "rugathatnád ki magad a végkielégítés megszerzésével együtt".

Ez nem úgy tűnt, mintha nagyon lojális lennél a céghez!

mindenesetre sok sikert külföldön!

2008. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen terveid vannak, ülj le a főnököddel és meséld el neki, ha normális a viszonyotok, segíteni fog. Egy barátnőm még fizu nélküli szabadságot is kapott arra az esetre, ha mégsem működne a külföldi pályafutása, és vissza akarna jönni, és csak akkor mondtak fel közös megegyezéssel, amikor külföldön munkát kapott.
2008. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen is, nem tudom, milyen a cég, és te hogy érzed ott magad, de ez se lehet egy haszontalan, sokan nem is tudják:


Rendkívüli felmondás


96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.


(2) A rendkívüli felmondás indoka tekintetében a 89. § (2) bekezdését kell megfelelően alkalmazni. A munkáltatói rendkívüli felmondás közlése előtt lehetőséget kell adni a munkavállalónak a tervezett intézkedés indokainak megismerésére és a vele szemben felhozott kifogások elleni védekezésre, kivéve, ha az eset összes körülményeiből következően ez a munkáltatótól nem várható el.


(3) Kollektív szerződés, illetve munkaszerződés - az (1) bekezdés keretei között - meghatározhatja azokat az eseteket, amikor az (1) bekezdésben foglalt jogkövetkezménynek van helye.


(4) A rendkívüli felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon belül, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. Ha a rendkívüli felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, a tudomásszerzés időpontjának azt kell tekinteni, amikor a rendkívüli felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.


(5)


ÉS A LÉNYEG!!!:


(6) Rendkívüli felmondás esetén - e törvényben előírt kivételektől eltekintve - a rendes felmondás szabályai nem alkalmazhatók.


(7) A (6) bekezdéstől eltérően, ha a munkaviszonyt a munkavállaló szünteti meg rendkívüli felmondással, a munkáltató köteles annyi időre járó átlagkeresetet részére kifizetni, amennyi a munkáltató rendes felmondása esetén járna, továbbá megfelelően alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is. A munkavállaló követelheti felmerült kárának megtérítését is.

2008. okt. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az előző átolvasható a www.magyarorszag.hu oldalon is, ha rákeresel jogszabályra, ott a kis paragrafus jelekre kattintva megnyithatod a teljes törvényt, ami ahhoz kapcsolódik.
2008. okt. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bocs, de valami félreértés van. Nem tudsz olyat, hogy "felmondok közös megegyezéssel". Te csak azt teheted, hogy felmondasz. Ha a főnök azt mondja, hogy oké, jó kolléga voltál, de ha menni akarsz menj, eltekintek a felmondási időtől, az a közös megegyezés. Ha azt mondja, hogy nem, akkor az az egyoldalú felmondás, és le kell dolgoznod a felmondási időt. Ha ő mond fel, te ugyanígy beleegyezhetsz, és mondhatod, hogy rendben elmegyek, ne fizessetek végkielégítést. A közös megegyezés két oldalú. Viszont ha már megegyeztek, akkor abban egyeztek meg, amiben csak akartok. Kérhetsz 500 ezer csillió-billió forint hallgatási díjat is, ha ő beleegyezik :)
2008. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha korrekt volt a viszony a főnököddel:

Mindenképpen dumcsizzátok meg nem jársz rosszul.Csak néha.

Ha nem volt semmilyen csak ott voltál 6 évig :

Akkor köszönj el mindenkitől ne okozz rossz benyomást sen-

kiben és legyél boldog az új munkahelyeden. Azaz ne égess

fel minden hidat,lehet hogy egyszer még visszamész.

Ha szemét volt a Főnököd :

Ha van rá időd és energiád akkor játszd ki, például

egészségi okokra lehet fogni a dolgot,elmész orvoshoz

ez meg ez a bajom munkahelyi ártalom. Akkor más munka

körbe kell hogy helyezzen vagy nem tud tovább munkát

biztosítani és felmond s kifizet.De ez időigényes köz

ben elúszhat a másik melód. A döntés a Tiéd.

2008. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!