Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek a bíróságra a...

Beidéztek a bíróságra a kollégámmal együtt, tanúként (testi sértés).2 éve történt az eset, akkor voltunk a rendőrségen, készült jegyzőkönyv. Mi ezt magunkban lezártuk, nem akarunk semmit a vádlottól, lehet-e azt mondani, nem emlékszünk semmire?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 07:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akit tanúként beidéztek, köteles vallomást tenni, hacsak törvény kivételt nem tesz (pl. a terhelt hozzátartozója megtagadhatja a tanúvallomást - de itt nem erről van szó.)


A hamis tanúzást, s itt ez történne, ha azt mondanák, hogy nem emlékeznek, a törvény bünteti - 2012. évi C. törvény a büntető törvénykönyvről, 272. §.

2018. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csupán a pontosítás kedvéért (és kiváncsiságból):

sértettek vagytok, vagy tanuk?

Ha tanuk, mit is akarhatnátok a vádlottól?

.

A hamis tanuzás következményei fentebb leírottak. le

2018. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A hamis tanúzást a törvény bünteti. Ettől függetlenül, ha én nem emlékszem, akkor nem emlékszem a részletekre, mi is történt. Kész pont, akkor ennyi, nincs mibe belezavarni, nem beszélek össze-vissza. Nincs ellentmondás, hamis tanúskodás.
2018. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyenge duma ez a “nem emlékszem” . Egy rendőrtől még elfogadja a bíró, hiszem akinek nap mint nap része Van verekedésben az lehet hogy tényleg nem emlékszik 2 évvel ezelőtti sztorira. De mivel neked aligha van ilyen izgi életed elvárják hogy legalább nagyvonalakban tanúskodj. Amúgy fentiekre reagálva: a sértett és a tanú fogalma nem zárja ki egymást
2018. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Itt nem az a kérdés, gyenge vagy nem. Én eddig amit állítottam,, kitartottam mellette, az került jegyzőkönyvbe és pont. Hiába tudták rendőrök, bíró, ha nem tudták bizonyítani, hogy nem úgy van ahogy mondom. Különben, kisebb dolgokban nem vacakolnak, mielőbb le legyen zárva, haladjunk tovább. Nem az igazság a lényeg, jogilag jól menjen le az egész.
2018. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A történet röviden: szállodában dolgozom, 2 éve az egyik vendég tönkretett egy szobát, totál be volt állva, drog vagy pia, nem tudom, de szerintem mindkettő, hívtuk a rendőrséget,város közepén fél óra alatt értek ki vasárnap reggel,le akart lécelni, utánamentünk a kollégával, lett egy kis csetepaté, a fickó külföldi állampolgár, de itt él évek óta. Ellene indítottak eljárást rongálás, garázdaság, testi sértés miatt.A kár megtérült, nekem egy két zöld folton kivételével nem lett bajom, ezért nem akarunk már ezzel foglalkozni.
2018. febr. 1. 10:28
 7/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam egyrészt 2 éve történt, és nem akarom, hogy a fickó sztárügyvédje belezavarjon a történetbe, és a végén én jöjjek ki rosszul belőle.

Nem is értem a testi sértés vádját ellene, mert tudtommal a könnyű testi sértés magánvádas lenne.

2018. febr. 1. 10:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha halmazat van( több bűncselekmény) és van köztük közvádas is mint itt akkor az ügyész átveheti a magánvádast is. Ez azonban nem olyan dolog hogy” túl vagyok rajta lapozzunk” ha munkát adtál akkor a hatóságnak (kihívtad a zsarukat feljelentést tettél ),akik más üggyel is foglalkoztattak volna, akkor végig kell zongorázni. A közhiedelemmel és a filmekkel ellentétben éppen ezért a feljelentés is visszavonhatatlan ( nem ad visszavonásra lehetőséget egy paragrafus sem)
2018. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem jelentettük fel. Közvádas az egész.

Kihívtam a rendőrséget, őt bevitték, és engem is kihallgattak+kollégát is.

Kicsit hülyén hangzik "munkát adtam a zsaruknak"

akkor agyon kellett volna verni egymást?

2018. febr. 1. 12:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a feljelentés megtörténtôl vagy hiányától függően közvádas az ügy hanem a bűncselekmény típusától. Csak az itt a kérdés hogy miért nem tudod ezeket elmondani ott amiket leírtál ide. Nyilván hogy milyen márkájú ruha volt rajta meg hány ajtócsapkodás hallatszott fentről 17 vagy 22? Nos Ezekre a részletkérdésekre már mondhatod hogy nem emlékszel. De hogy passzív legyél “ tojok már az egészre” alapon az bicskanyitogató hisz más ( adott esetben együttműködőbb) fél aktáját tették félre emiatt.
2018. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!