Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti egy cégvezető, hogy...

Megteheti egy cégvezető, hogy nem emeli meg a fizetésem, úgy hogy ugyanolyan pozícióban lévőjét meg megemeli?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy fegyelmim a cégnél, ezért nem emelte meg az enyémet, én voltam 800-as órabérben most kapok 840-et, más meg 880-at.

Ez jogilag szabályos?


2018. febr. 7. 22:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok belemenni, de nekem van igazam.
2018. febr. 8. 09:18
 12/14 anonim ***** válasza:

A régi Munka Törvénykönyvében még az állt, hogy egyenlő értékű munka elvégzői között nem lehet bér tekintetében különbség. (142/A. §)

Itt még ennek a szellemében döntött a Kúria:

[link]


Most viszont már van szép új MT, amiben erről nincs szó. Tetszőleges a bérezés. A dolgozó vagy elfogadja, vagy elmegy a cégtől.

2018. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk.. -multi cég- ugyanazon munkakört végző, 15 éve ott dolgozó és egy fél éve ott dolgozó bére közt mindössze 40ft különbség van, ugyanis: mikor állásinterjún kérdezték az új srácot, hogy mennyit kér, mondta az összeget, és megkapta az annak megfelelő órabért.

Nem igazságos, de ez van :)

2018. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13# Az éremnek 2 oldala van. viszonylag a pályám elején 3 év tapasztalattal bezárt a több ezer fős cégünk.

Elmentem egy másikhoz karbantartónak főiskola mellett, de nagyon nem voltak jók a körülmények, a fizetés annál inkább. 1 hónap múlva jött egy ajánlat, ahol nagy átlagban nem fizettek olyan jól, de nagyon hasonlított a korábbi bezárt cég profiljára.

Igent mondtam, viszont a bérem így is 30%-kal jobb volt mint a régi kollégáknak.

Persze ahogy kiszimatolták hogy honnan jöttem, volt aki elfogadta nyugdíj előtt hogy a leendő mérnök valamivel többet keres, de volt olyan aki egyszerűen otthagyta a munkát a mi szakunknak, hogy dolgozzon az aki jobban keres.


Lehet pofátlanság volt vele szembe hogy nem kapott annyit, de akkor sem tudok igazat adni neki. Velem szembe meg az lett volna pofátlanság, hogy azért keressek keveset, mert ő beragadt évekre egy helyre ahol nem lehet haladni fizetésügyileg.

2018. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!