Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én nem értem ezt a tűzvédelmi...

Én nem értem ezt a tűzvédelmi szabályzatot. Miért van az, hogy a lakásban lehet papírdoboz és fa szekrény, de a lépcsőházban nem? A szobámban nem ugyanolyan veszélyes?

Figyelt kérdés

2017. nov. 18. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
A lépcsőház menekülési útvonal, a lakásod nem.
2017. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

A szobádban lévő nem akadályozza a többi lakó menekülését.

(Első lépés: áramtalanítás, tehát a sötétben menekülést!)

2017. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A jó édes ***** válasza:
98%
Értelemszerűen nem célszerű épp oda éghető anyagot rakni, ahol meg akarjuk akadályozni a tűz terjedésest. Ha a lakásod egyszer tűzfészekké válik és benn égsz, az a te bajod, de a többi lakót nem jó ötlet belerángatni és őket is felgyújtani.
2017. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
A lépcsőház a menekülési útvonal a ház összes lakója számára- liftet használni tilos, nem szabad eltorlaszolni és éghető anyagokat tárolni ott.
2017. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
A lépcsőház kéményként működhet, iszonyat gyors tűzterjedéssel, lakásajtót becsukod, nincs kéményhatás.
2017. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

OK, lépcsőházat értem, de vannak ezek a szemétledobók, amiket már nem használnak és néhol tárolóként funkcionálnak, néhol meg nem engedik


ott a tűzcsap, de L alakú tér és van olyan része, ami nem akadályozza se a tűzcsaphoz jutást, se a menekülést. Oda lehet-e valamit, illetve lehet-e éghető anyagot helyezni? Elvileg nem menekülési útvonal, tehát azt gondolnám, hogy nem éghetőt biztosan, de talán éghetőt is a fenti logikátok alapján.

2017. nov. 18. 23:43
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Csak valamék barom kitanáta.
2017. nov. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem a "fenti logikátok", hanem tűzvédelmi előírás.
2017. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Te most a joszándéku válaszolokkal kekeckedsz? "logikátok" Azt teszel a lépcsöházba amit akarsz. Te viseled a következményeit.
2017. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
azt kérdezem, hogy ott lehet-e, ellentétes-e a szabályzattal, megbüntetnek-e jogosan? mert nekem nem egyértelmű
2017. nov. 19. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!