Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen a halálbüntetés intézmé...

Milyen a halálbüntetés intézményének megítélése? Ki hogyan vélekedik róla? Pro-kontra.

Figyelt kérdés

Nagyon foglalkoztat ez a téma, mostanság rengeteg ilyen dokumentumfilmet nézek (maga a halálbüntetés intézménye, bűnözők, akikre halálbüntetést szabták ki) és elgondolkodtam rajta...


Nem szeretnék acsarkodó vitafórumot létrehozni, így kérek mindenkit, válaszukat tiszteletteljesen fogalmazzák meg :). Köszönöm!



2018. febr. 9. 09:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy társadalmi szempontból a halálbüntetés és a tényleges életfogytiglan ekvivalens, így nincs szükség a halálbüntetés intézményének bevezetésére, csak ki kell terjeszteni a tényleges életfogytiglanit az összes börtön illetve fegyházra ítélt rabra.
2018. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Ajánlott olvasmány:


Norman Mailer: A hóhér dala

2018. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
16%

"Egyébként nem bizonyított hogy a halálbüntetésnek lenne visszatartó ereje."


Mér, eddig hány hullát láttá bűnözni?

2018. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Gumicsont, szürkezónás téma, nincs rá megoldás, csak vitatkozni jó.


Az én álláspontom, hogy tök mindegy, nincs nagy társadalmi jelentősége, hiszen alig évi pár embert végeznek ki.


[link]

2018. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
A halálbüntetést nem támogatom, viszont a tényleges életfogytiglant kényszermunkával igen. Olyan ne legyen már, hogy életfogytiglan és aztán 20 év múlva szabadul "jó magaviseletért". Én hiszek abban, hogy bárki megváltozhat, viszont a többségi társadalom érdekében van az a kategória, akit ne engedjünk már vissza. (Csak ha bizonyíthatóan kiderül, hogy tévedésből ítélték el.)
2018. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Van ami rosszabb a halálnál és ez a bezártság. Régen sem azért csinálták, hogy mindenkit megnyugtassanak hanem azért, hogy rettegjenek.
2018. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Lazy Lover ***** válasza:
82%
nincs vissza tartó ereje..... persze ha lenne halálbüntetés ma már kaiser ede nem élne a Móri balhé miatt ártatlanul ítélték el anno....
2018. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Soha nem hoznám vissza. Emberek vagyunk nem barbárok. Viszont azt sem támogatom, hogy tv-zzenek meg szórakozzanak. Én az arany közép utat kínálnám, börtönben kelljen dolgozniuk vagy esetleg bányában, napi 2-4-6-8 órát ki ennyire aktív, aki nem akar kap kenyeret és vizet, nem hal meg de csak vegetál, aki hajlandó legalább szoba biciklit tekerni dinamóval áramot termelni vagy mást az kaphat normális ételt, de ennyi, élete végéig marad a rácsok mögött én ebben hiszek.
2018. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Voltak olyan időszakok a történelemben, amikor a börtönbüntetést nevezték barbárságnak és a halálbüntetést kegyes ítéletnek. Jelen pillanatban is sokan így vélekednek, úgyhogy nem jelentheted ki, hogy az lenne a barbárság. Az életfogytiglanosoknak meg nincs vesztenivalója, általában munkára se foghatóak, a fogvatartása is drágább, hiszen fokozottan kell őrizni.
2018. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Igen de az élet kioltásával ugyan úgy gyilkosság történik és nem szakad meg a kör. Munkára fogni pedig lehetne szerintem megunnák az unalmat. Ha dolgoznak rendesen hasznos munkával akkor kaphatnak jó ételt x év eltelte után maximum újságot vagy könyvet, de az a maximum. Szerintem ez beválna, az unalomtól megőrülnek. De lehet tévedek, minden esetre tesztelés után lenne csak eredmény. Szavazzatok rám :D
2018. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!