Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen a halálbüntetés intézmé...

Milyen a halálbüntetés intézményének megítélése? Ki hogyan vélekedik róla? Pro-kontra.

Figyelt kérdés

Nagyon foglalkoztat ez a téma, mostanság rengeteg ilyen dokumentumfilmet nézek (maga a halálbüntetés intézménye, bűnözők, akikre halálbüntetést szabták ki) és elgondolkodtam rajta...


Nem szeretnék acsarkodó vitafórumot létrehozni, így kérek mindenkit, válaszukat tiszteletteljesen fogalmazzák meg :). Köszönöm!



2018. febr. 9. 09:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem erkölcsi kérdés. Nem a gyilkosokat végezzük ki, hanem a bűnözőket - akik mellesleg általában gyilkosok is. Meg gyilkos az abortusz mellett döntő szülő és az orvos is, meg én is mert most nyomtam agyon egy csótányt. Nézőpont kérdése. Az a rendőr aki lelövi a túszejtőt, azt se szokás elítélni, ha az a munkája. Se a katonákat.


Tehát nem zárul be semmilyen kör, mert nem is létezik kör, csak egy szerencsétlen hóhér, aki a munkáját végzi.


Van ehhez hasonló torz filozófiai kép a városi értelmiség körében, miszerint akinek a kezéhez vér tapad, az csakis rossz ember lehet. De nem értem miért, ez egy alaptalan marhaság. Főleg, hogy még disznóvágást se láttak soha, pedig ott tartunk, hogy egy malac intelligensebb a legtöbb embernél.

2018. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme. És a morál az ember intelligenciájától függ. A sertések levágását meg be kell tiltani, és minden más állatkínzást is. Visszatérve erre, csak akkor tudnád ezt átértékelni, ha próba alá helyeznénk. Ha valaki azt hiszi tényleg meg fog halni utolsó pillanatig reménykedik zsákkal a fején amig ki nem nyílik az ajtó. Persze ál akasztásnál medencébe vagy szivacsos terembe érkezve hamis kötéllel biztos vagyok benne senki nem támogatná a halálbüntetést :) De nem vitázom, csak leírtam, hogy lássatok ilyet is. Helló.
2018. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Már egy ideje nem akasztassal hajtják végre, a disznóvágás meg nem allatkinzas.
2018. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!