Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha be törtek a...

Zozóka95 kérdése:

Mit tehetek ha be törtek a napokba hozzánk de a rendőrség nem csinál semmit? Meg vannak az elkövető/elkövetők is de szabadlábon vannak? Eggyáltalán vissza kapom az el lopott dolgokat?

Figyelt kérdés
Leg inkább a számító gépemet szeretném vissza kapni mert nem olcsó és a munkámhoz el engedhetetlen, na meg tele van magán dolgokkal. Fel hívtam az örsöt de nem adnak ki információt.

2018. febr. 10. 00:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Pont ma volt egy cikk, hogy ha be is törnek hozzád, nem szabad megzavarni, hadd vigyék csak a cuccod. Ha úgy érsz haza, hogy betörték az ajtót, még véletlenül sem szabad bemenni, hadd vigyék a cuccod.


A cuccaidra keresztet vethetsz jó eséllyel és ha el is kapják a tetvet, nem lesz sohasem annyi pénze, hogy kifizesse a károdat. Örülhetsz ha lecsukják, ugyanis ebben az országban tobzódnak az olyan idióták, akik még ezeket az alakokat védik (szegény, rászoruló, kényszerből lop, függő, stb).


Úgyhogy én inkább megzavarom ha ilyent látok, mert semmit sem rühellek jobban annál, mint amikor meglopnak és tétlenül kell várnom a nagy semmit.

2018. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

betörtek - egyben

napokban

megvan - egyben

eGYáltalán

visszakpom - egyban

ellopott - egyben

Leginkább - egyben

számítógép - egyben

visszakapni -egyben

elengedhetetlen - egyben

Felhívta - egyben

Őrs


Legalább a nevelőket eltaláltad...

2018. febr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Este van - Bocs

Ideges vagyok - Bocs

Sajnos nem voltam ithon mikor ez történt. Egyszerűen nem hiszem el, hogy simán lophatnak büntetés nélkül. Nem akarok faji elő ítéleteket,de ha egy cigány lop akkor az természetes de ha egy magyar akkor az már éveket ül. Mit lehet tenni? Rendőrséget fel jelenteni? Önbíráskodni? Saját kézbe venni?

2018. febr. 10. 00:22
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem lophat büntetlenül, ha elkapják, a törvényben meghatározott büntetésre számíthat (persze vannak enyhítő körülmények). Az más kérdés, hogy a cuccaidat akkor is buktad...
2018. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit. Nekünk egy tanyát raboltak le kb. 1ö perc alatt. (onnan sejtem, hogy ami leesett, azt otthagyták)


Még ki sem akartak jönni a sutyerákok, pedig a közeli rokon dolgozott náluk.

Ez 10 éve volt. Gondolo most csak szarabb.

2018. febr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Idegesítő mert mikor be mentem az örsre azt mondta az egyik rendőr, hogy meg vannak a dolgok és előzetesben van a tettes. d.u.3-kor a váltás után a kollegái mondták, hogy nincs semmi fejlemény és nem találtak semmit. Akkor most mit legyek? Kinek hidjek?
2018. febr. 10. 00:28
 7/17 anonim ***** válasza:
Örülsz a jobban teljesítésnek.
2018. febr. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Komolyan számítógépes munkád van, ilyen helyesírással? Tényleg? Komolyan?
2018. febr. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hogy visszakapod - e a cuccaidat, az attól függ, hogy lefoglalták - e bűnjelként a nyomozók.


Ha igen, jó eséllyel visszakapod, ha tudod bizonyítani, hogy a tiéd.


Ha nem foglalták le, akkor ez - jó eséllyel - almás.

2018. febr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2%

Kérdező akkor konkrétan cigányok loptak meg?

Ha igen akkor keresztet vethetsz mert még az önbíráskodás során is rosszabbul járnál sőt hála a "liberális" "jogvédőknek" még csinos kis kártérítést is fizethetnél nekik.

(Nem akarok most kötelező liberálisozást ezért tettem idézőjelbe mert általában annak vallják magukat)

2018. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!