Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít egymás ellen irányul...

Mi számít egymás ellen irányuló garázdaságnak, és zaklatásnak két szabályosan, ugyanabba a lakásba bejelentett személynél?

Figyelt kérdés
Közös lakásról, de külön nyíló saját használatú szobák esetéről van szó. (pl.: szobaajtó betörése, üvöltözés, szobaajtó ráverése a másikra, zárak lecserélése, zárt ajtó lopott kulccsal való kinyitása... stb.)

2017. nov. 30. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A szobaajtó betörése már betörésnek számít és birtokháborítás. Zárcsere szerintem szintén súlyosabb, talán személyi szabadsághoz való jog megsértése is lehet, hiszen az otthonba való (akadálytalan) bejutás az beletartozik szerintem.

Az ajtócsapkodás (dörömbölés), ordítozás, veszekedés fenyegetőzés lehet szerintem az.

2017. dec. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden, ami a józan észnek ellentmond. Ha pedig a felek képtelenek kijönni egymással, akkor a legcélravezetőbb, ha elválnak.
2017. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!