Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy illetővel folytatott...

Ha egy illetővel folytatott online ismerkedés során megadom neki egy 3. fél nyilvános mobilszámát, azzal bűncselekményt követek el?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki nekem esne, csupán elméleti kérdésről van szó. Ugyanis belegondoltam, hogyha online kamuprofillal ismerkednék akárkivel - akár a volt pasimmal vagy nem kedves ismerősömmel - és poénból - mondjuk randi egyeztetés céljából - megadok neki egy olyan mobilszámot, ami nyilvánosan elérhető egy weboldalon (fogorvos elérhetősége, ügyintéző, akármi), akkor vajon bűncselekményt követek-e el. Nem célom ilyet tenni, tényleg, de egy ismerősömtől már megkérdeztem és szerinte akár szabadságvesztéssel is lehet büntetni, tudomisén milyen adattal való visszaélésre hivatkozva. Pedig ezt akármelyik netes troll simán megcsinálhatná bármilyen emberrel. Hogy is van akkor ez?

2018. febr. 10. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem bűncselekmény, de jogsértés.
2018. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

BTK:


Személyes adattal visszaélés

219. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva


a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel, vagy


b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja,


vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Tehát elvileg akár egy év dutyi is lehetne. Más kérdés, hogy ezért ennyit aligha szabnának ki első nekifutásra.

2018. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a 2-es válaszadó hülyeséget ír (szokása szerint).



Senki nem büntethető azért, mert egy ismerőse telefonszámát átadja harmadik félnek, bármekkora érdeksérelmet is okoz ezzel.

2018. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as, te még a kérdést sem értetted meg, nem egy ismerőse telefonszámát adná ki. Szerintem előbb tanulj meg magyarul, vicces, hogy funkcionális analfabéták osztják az észt jogi kérdésekben. :)
2018. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"vicces, hogy funkcionális analfabéták osztják az észt jogi kérdésekben"


Az tényleg vicces, sőt, tragikus., Ezért sem lenne szabad hozzászólnod ilyen témákhoz, mert egyrészt hozzáértést igényel, másrészt felelősség.

Előbbi neked nincs, utóbbiról meg nem veszel tudomást.


Teljesen mindegy, hogy ismerős számát adja meg bárkinek, vagy más, általa ismert számot, ami ráadásul publikus is.


Kárfelelőssége van csak (de büntetőjogi nincs), ha a szám tulajdonosa jogi igényt érvényesít vele szemben.

2018. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk én speciel extra adatvédelmi képzésen is részt vettem, szóval nem igazán értem, miért hiszed, hogy ha valaki más személyes adatát érdeksérelmet okozva kezeli, akkor elvileg miért ne lenne büntetőjogilag (is) felelősségre vonható.
2018. febr. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!