Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék abban az esetben...

Mit tehetnék abban az esetben ha pénzösszeget találtam?

Figyelt kérdés
Találtam az utcán 4.000Ft-t,és szeretném visszajuttatni a jogos tulajdonosának.Mit tehetnék ebben az esetben hogy biztosan a jogos tulajdonosához kerülhessen vissza?Nincsen jogosulatlan eltulajdonítási szándékom eme pénzösszeg felett,viszont megtaláltam és hát becsületesen visszaszeretném adni ezt az összeget hiszen nem én vagyok e összeg jogos tulajdonosa.
2018. febr. 10. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A való életben semmit. Ott kellett volna hagynod, és az ügy meg van oldva, hátha visszajön, aki észreveszi, hogy elhagyta.
2018. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Es ugyan h lehet szerinted kinyomozni, h ki volt az ? :d

Tartsd meg es orulj a szerencsenek.

2018. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

lol 4,8milliót hagytam el, mire megtaláltad már csak 4ezer volt belőle? xD

Tudod mit, nyugodtan tartsd meg...

2018. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, 4000 azért nem biztos, hogy megér ennyi utánajárást.
2018. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha,megtartanám és nem adnám le akkor szabálysértési eljárást is indíthatnak akár.
2018. febr. 10. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Hát bizony, ma már a közterületen levő holmi az államot illeti meg. Akkor is, ha a te zsebedből esett ki, de nem tudod hitelt érdemlően igazolni..... Viszont Pénztáros Lőrinc bizonyára tudna hasznos tanáccsal szolgálni, hiszen pár év óta százmilliárdokat "talált" véletlenül.
2018. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ajánld fel a Vöröskeresztnek és le van a gond
2018. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 árokpart ***** válasza:
A frászkarikát indítanak szabálysértési eljárást nyugodtan megtarthatod.
2018. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Talált dolgokat köteles vagy a tulajdonosának, vagy az arra jogosult személynek átadni.

Amikor az utcán találsz valamit (pénzt, ékszert, stb.), a megtalálás helye szerinti illetékes jegyzőnél (vagy a hely -metró, busz, vendéglő, múzeum, stb.- üzemeltetőjénél) kell leadnod 8 napon belül. Ellenkező esetben szabálysértés (50eFt-ig), vagy akár 1 év bünti is lehet belőle. Ha a jegyzőnél jelzed, hogy igényt tartanál rá, akkor 3 hónap után -ha nem jelentkeztek érte- lehet a tied.

2018. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszönöm szépen hogy leirtad!Ment a zöld pacsi neked!
2018. febr. 10. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!