Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvehetik a vadászengedélyem?...

Elvehetik a vadászengedélyem? Újra kell vizsgáznom?

Figyelt kérdés
Pár éve sikeresen levizsgáztam, utána ki is váltottam a vadászjegyem Szfváron. Fegyverem még nincsen, vadászni egyszer vendégvadászként voltam. Múlt évben nem váltottam ki vadaszjegyet, ha most februárban sem váltom ki, akkor újra meg kell csinálnom a vadászvizsgát? Hallottam már ilyet is, olyat is...

2018. febr. 17. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyedül élek :D
2018. febr. 17. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Véletlen, bocsi!
2018. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FöldváriAttila válasza:
A vizsga belátható időn belül nem évül el, bár ha 20 év múlva szeretnél újra vadászjegyet váltani, akkor nem kizárt, hogy nem adják ki. Azért fontos minden évben kiváltani, mert csak csak úgy tarthatsz fegyvert, ha van érvényes vadászjegy is, mivel az a fegyvertartás jogalapja. (Ha nincs fegyvered, akkor feltételezem, hogy a vadászaton csak hajtó voltál, mert nem adhattak fegyvert a kezedbe.) További infók: [link]
2018. febr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt a válaszod utolsó!
2018. febr. 19. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!