Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha a szolgáltató...

Mit tehetek, ha a szolgáltató korlátozza a "korlátlan" letöltéseimet? Nem csak a torrentet, hanem mindent?

Figyelt kérdés

A speedtest 5 mb/sec et mér ami amúgy is a tizede annak amit a hálózati sebesség nyújtani tud. Hipernet otthoni csomagról van szó.

De az a baj, hogy amikor letöltök, ráadásul én dolgozok a nettel... akkor ez a sebesség 1mb/secre, szálanként kb 500kb-re esik vissza.

Ez tuti valami korlátozás.


Nagyon ki akarom verni emiatt a palávert, de nem tudom hogyan és hol, már számtalan panaszt tettem a szolgáltatónál annyit ér mint a falra hányt borsó. Az a baj, hogy azzal, hogy lassitják az ostoba internetüket engem anyagi hátrányba hoznak, mivel az 1-2 gigás rendereket nem tudom időben letölteni hanem órákat kell várni rá. NINCS kifogás. Ez SZÁNDÉKOS lassítás és nem erre kötöttem hűséget.


2018. febr. 19. 21:26
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

"nem erre kötöttem hűséget."


A szerződésben mi volt garantált sebességnek megadva?

2018. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hipernet vagyis mobilnet. Ott a garantàlt letöltésre 0kb/s - et írnak.


Neked is ennyi eszed van...

2018. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy bizonyithatóan lassitják, manipulálják a hálózatot. BIZONYITHATÓAN.
2018. febr. 20. 00:48
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Bizonyíthatóan a garantált sebesség fölött van? gyanítom igen. Ha esetleg arra gondolsz, hogy "AKÁR xxx Mbit/s sebesség", akkor bizony tévedsz, hogy bármire is jogalapot képez az, hogy te 1Mbit/s vagy 500kbit/s vagy akármilyen, a garantált sebesség fölötti sebességgel tudsz letölteni. Még sz sem lehetetlen, hogy a szerződésben vagy az ÁSZF-ben van cikkely a sebességekről.

És feltételezem, hogy nem maga a letöltési szerver korlátozza a sebességet.

2018. febr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!