Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit bevisznek, fegyvere...

Ha valakit bevisznek, fegyveres rablásért és súlyos testisértésért, mit kaphat érte? Mennyire számít enyhítő körülménynek, hogy a barátnője terhes?

Figyelt kérdés

2018. febr. 23. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást

a) fegyveresen,"


Aztán még válaszd ki innen a megfelelő menüpontot:

[link]


Kétlem, hogy sokat számítana, vagy egyáltalán számítana az, hogy terhes a barátnője. De majd az ügyvédje megmondja. ;)

2018. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 árokpart ***** válasza:
Kérdem én miért kell fegyveresen rabolni. Ha nem történt volna meg, most nem kellene ezt itt megkérdezni. Tudom, hogy borzasztó mikor rossz a helyzet jómagam is voltam már olyan élethelyzetben, hogy egy nap egyszer ha ettem, a telet a spórolás miatt végigfagyoskodtam, de ilyent és még csak hasonlót sem tartottam volna megoldásnak. Mert nem is az, sőt csak tetézi a bajokat.
2018. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért szabadságvesztést. És nem felfüggesztve. És nem számít, hogy terhes a barátnője. Azt max. enyhítő körülménynek veszik és kevesebb ideig kell ülnie.
2018. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy a barátnője terhes, az nem számít enyhítő körülménynek.

Miért is számítana?


És valóban, 10 év a max. 5 a minimum, a középérték 7.5 év.

2018. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szerencséje van 4-5 év letöltendővel megússza, ha van pénze lefizetni mindenkit akkor játszik a felfüggesztett is ha még nem volt büntetve
2018. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!