Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklató ellen mit tudok...

Zaklató ellen mit tudok tenni? A munkahelyemnél dolgozik.

Figyelt kérdés

Egy férfi elkezdett zaklatni... Először beszólás, hogy mennyire lefeküdne velem. Mondtam neki, hogy hagyjon békén. Füles be,hangos zene és levegőnek nézés. Ez már másnál bevált, nála nem. Nemrég munka után leszálltam a panelunkkal szemben, balra néztem mielőtt át akartam menni az úttesten, és ott állt és nézett. Buszmegállóban volt, akkor még bemeséltem magamnak, hogy nem követett. Utána bementem a panel melletti Sparba, mikor kijöttem már nem volt ott. Megnyugodtam. Máskor meglátta az út túloldaláról, hogy épp jövök ki a munkahelyről. Visszafordult és utánam jött. Aztán elkezdett abba a buszmegállóba járni, amibe én. A munkahely pont kettő közé esik. Ő a másikba járt eddig, de hirtelen az enyémre szokott (Pedig oda előbb ér a busz, nehezebben éred el munka után, nem logikus oda járni. Egy korábbi beszólogatós pasi miatt szoktam át a kevésbé logikus buszmegállóra.) Hiába nézem levegőnek, odajön. Mondtam neki, hogy ne zaklasson. Olyanokkal jött, hogy megverne. És ha a lánya lennék, megnevelne. Szerencsére jött a busz, amire felszállt, én inkább megvártam a következőt... Ma viszont már odáig fajult a dolog, hogy bejött a munkahelyemre.Egy telephelyen dolgozunk. A telephelyünkön egy nagy cég sok megváltozott munkaképességűt alkalmaz. (Sok köztük a bolond, ezért is van már tapasztalatom a lerázásukban.) Én a telephely egy másik cégének irodájában dolgozom. Bejött hozzánk a zaklató és rögtön a főnököm irodájába ment. Úgy tett mintha vásárolni akarna és árakról érdeklődött. Én felpattantam és kimentem az irodából. (Őszintén szólva számítottam rá, hogy ez lesz a zaklatás következő szintje, de reménykedtem, hogy mégse. Remegtem és sírtam is az idegtől.) Miután visszamentem mondták, hogy szidalmazott, hogy milyen bunkó vagyok. Én nem köszönök neki. :) (Tényleg nem. Miért köszönnék egy vadidegennek, aki ráadásul zaklat?) Nem tudom mit várt ettől, hogy ezzel ki tud rúgatni? Mindenesetre sikerült elérnie, hogy gyomorideggel megyek a buszmegállóba, előtte felhívok valakit, hogy kicsit biztonságosabban érezzem magam. És folyamat hátranézek, követ-e... Sajnos két busszal kell munkába járnom és vissza is. Ő ugyanazokkal a buszokkal jár, csak előbb száll le pár megállóval. Félek, hogyha látja hogy a kicsinyes bosszúja a lerázásért nem jött be, ennél is tovább megy. A buszmegállók általában üresek, mikor végzek. Sokszor egy lélek sincs ott. Nagydarab dagadt fickó, vörös körszakáll és bajusz. Ránézni is rossz. Kicsit félek, hogy bántani fog. Nem tudom, milyen okból kifolyólag dolgozik annál a cégnél. Valószínű nincs ki mind a négy kereke. Mindig hangosan zenét hallgatok a fülesemen, ha elmegyek a cégük előtt, így nem szoktam hallgatni a beszólogatásokat. De ezzel a helyzettel már nem tudok mit kezdeni.

Milyen eszközt hordhatok magamnál törvényesen? Mivel védhetem meg magam, ha odáig fajulna a dolog? Tudom paranoiás vagyok, de jobb félni, mint megijedni. Illetve ha nem állna le a zaklatás, van valamilyen lehetőségem jogi útra terelni a dolgot? Mégis hogyan bizonyíthatnám, hogy zaklat? Nem telefonon zaklat és interneten, hanem személyesen. De felvételt nem készíthetek róla elvileg törvényesen. Akkor valami tipp? Hogyan vethetnék véget ennek? Csak fenyegessem meg, hogy feljelentem, ha nem áll le? Vajon bedőlne annak, hogy a rendőrség foglalkozik ilyen ügyekkel? Vagy nézzem továbbra is levegőnek, hátha abbahagyja? Köszönöm a segítséget.



2018. febr. 28. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Ismerősöd nincs aki meg tudja fenyíteni?


Nagydarab ide vagy oda egy kocsikázás után senki sem marad kemény legény.

2018. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

PaprikaSprayt/gazsprayt (ami nem haladhatja meg a 20gramm toltoanyagot)

Kest is ,viszont nem lehet rugos szerkezetu,nem lehet 1 kezzel nyithato es nem haladhatja meg a vago/szuro felulete a 8cm-t.

Az a baj,hogy azzal ,hogy nez nem kovet el buncselekmenyt...

Viszont az ,amiket mondd (felkene valahogy venni) azok siman belefernek a szexualis zaklatasba ,es szerintem egy tavolsagtartasi vegzes is megoldhato...

A legjobb az lenne ,ha lenne veled valaki aki ala tudja tamasztani ,hogy tenyleg szexualis jellegu dolgokat mond ,es akkor szerintem az is egy jo kiindulo pont lenne

2018. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TR75 ***** válasza:
41%

Izomból a lába közé rúgni. De tényleg izomból, ami belefér. Aztán, amikor előregörnyed, véletlenül térddel izomból az arcába botlani.

Néha nem számít, ha az illető flepnis. Nem dicsőség beteg embert bántani, de előfordul, hogy nincs más választás.

Amúgy a paprika-/gázspray is jó megoldás.

2018. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

" Mégis hogyan bizonyíthatnám, hogy zaklat? Nem telefonon zaklat és interneten, hanem személyesen. De felvételt nem készíthetek róla elvileg törvényesen. "

Pedig a diktafon az jó megoldás lenne. Bekapcsolt diktafonnal menj be a munkahelyedre és hívd félre, és mond meg neki hagyjon békén. Majd másnap mond meg neki hogy diktafonra felvetted és ha tovább zaklat akkor a munkahelyén mindenki tudni fog erről.

2018. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti. Azért nem akarom, hogy rendőrségi ügyem legyen mert bántalmaztam "szegényt". De amúgy ha hozzám nyúl, akkor ezt bevetem. :D Köszi a tippet. :) Állítólag azt is mondta a főnökömnek, hogy pénteken dolgozik ott utoljára. Lehet kirúgták valamiért? Nem tudom mi célból mondta ezt, egyáltalán hogy került szóba. Remélem tényleg igaz, és a buszmegállóba se fog mászkálni a jövőben. Sajnos tudja mikor kezdek, mikor végzek. Szóval ez se egy életbiztosítás. Mindenesetre ha megint zaklat, a diktafont bevetem. Bármennyire is nem törvényes...
2018. febr. 28. 18:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem Amerikában vagyunk, itt a jelenlegi bírói gyakorlatban elfogadják bizonyítéknak az ilyen "illegálisan" készített felvételeket.

Azzal az indokkal, hogy az engedély nélküli felvételkészítés kisebb horderejű cselekmény, mint amit bizonyítanak vele.

2018. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van olyan,aki megtudja mondani,hogy miert lettem leertekelve?:D 1. Vagyok
2018. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2. *
2018. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 árokpart ***** válasza:
Nyugodtan lehet rugós kés bárkinél.
2018. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nemlehet !

1 kézzel nyitható és rugós szerkezetű nem lehet.

Olvass utána.

2018. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!