Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális a biofű, herbal...

Legális a biofű, herbal 2018-ban Magyarországon, vagy nem?

Figyelt kérdés

Netről lehet rendelni, több ilyen oldal is van. Ha illegális miért nem kapcsolják le a weblapokat?


Ha én rendelek és pont illegális az bűncselekmény?


***


Több cikket is elolvastam a témáról, szerintem ez hülyeség, hogy patkányméregből klórból meg hasonlókból csinálják. Ez elvileg szintetikus thc, vagy valami ahhoz hasonló.


Az is túlzás, hogy rá lehet szokni. 1 éves képzésen a suliban ezt szívta pár gyerek (nem ómigránsok).

Volt hogy én is szívtam, néha vettem is tőlük, suli után elszívtuk, semmi extra. A tanfolyamnak már 3-4 éve vége én meg azóta nem is kerestem ezt a cuccot. Normális menyiségben elszívva van egy flashelős hatása de nem őrűltem meg tőle.



2018. márc. 12. 11:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%

Herbált még nem tudom, de a biofű már szerencsére illegális.

Az meg nem kamu, hogy patkányméregből meg egyebekből csinálják.

Ráfüggés meg nem általános téma, sima ciginél is van olyan, hogy valaki képes egy száll után rászokni, más meg, ha egy hónapig dohányzik napi szinten akkor se tud rászokni és bármikor lerakja.

2018. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

De a herbal meg a biofű ugyanaz más megnevezéssel.

Amit én rendeltem az herbal füstölő ami emberi fogyasztásra nem ajánlott.


Végülis ha nem veszem át a postán nem csináltam semmit.

2018. márc. 12. 12:00
 3/31 anonim ***** válasza:
64%
Aki herbált szív az egy idióta. :D
2018. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Molyember ***** válasza:
Még csak azt sem tudod, mi az, de azért elszívnád. Miből gondolod, hogy herbál néven ugyanazt a vegyületet vennéd, mint 3-4 éve? Néha tényleg iszonyat ostobák tudnak lenni az emberek. Lehet, hogy engedélyezni kéne mindet, aki hülye, az beledöglik, így a természetes kiválasztódás megoldaná a dizájner problémát.
2018. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Ha nem valami thc szerű cucc én azt észreveszem. Meg én nem vagyok olyan hülye hogy bevágjak egyedül fél grammot, csak nagyon pici mennyiségben akarom kipróbálni és nem az utcán.


A másik meg az hogy én tényleg dizájnolásra akarom használni, ezt a drogot rólam nevezték el. Szóval te vagy a buta.


Ha csak elbutulok tőle azonnal feltűnik mert pl közepes mennyiségű alkoholtól már nem bírok programozni, mert az egy igazi butuló drog!

2018. márc. 12. 13:28
 6/31 Molyember ***** válasza:
97%
Nyilván fel fog tűnni pl. egy új metilcsoport a molekulán, mert egy egész labor van a szemedben, ugye? Arról is mesélj már, hogy mi az, ami nem thc-szerű cucc? Mert a legtöbb csak egy fehér por. Ha rászórják valami bogáncsra, falevélre, vagy akár sima kenderre, akkor az már thc-szerű? Mi az, hogy dizájnolásra használnád? Nem érted, mitől dizájner-drog, ugye? Hány éves vagy, 13? Nézd, nem akarlak lebeszélni, engem nem érdekel, ha statisztika leszel, de ne írj már ilyen baromságokat, mert ha erre jön egy gyerek, még elhiszi.
2018. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Molyember ***** válasza:
97%
Meg nem vagy olyan hülye, hogy bevágj fél grammot. Persze. De honnan tudod, hogy mennyi a küszöbdózisa, vagy mennyivel adagolod túl magad, ha egyszer azt sem tudod, hogy pontosan milyen vegyületet vettél herbál néven? Nem fogsz bevágni fél grammot, de attól még hülye vagy, és egyáltalán nem értesz a témához. Nem baj, csak ne terjeszd a baromságaidat. Dizájnolgass magadban.
2018. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Utolsó, nyilván ha nem hasonlít a hatása a valódi fűre akkor tényleg valami random vegyszer.


A weboldal ahonnan rendeltem teljesen szép, igényesen van megcsinálva saját külföldi domainel. A dealerrel már több napja beszélek emailben, mindenre normálisan válszolt.


A dizájnolás szó eredeti jelentésére ha rákeresel meg tudod mit jelent.

2018. márc. 12. 14:26
 9/31 A kérdező kommentje:
7 ha 0.05-től meghalok neked lesz igazad. De még azt se biztos hogy felveszem a levelet. Illegális dolgokat nem kockáztatok.
2018. márc. 12. 14:33
 10/31 Molyember ***** válasza:
82%

"Utolsó, nyilván ha nem hasonlít a hatása a valódi fűre akkor tényleg valami random vegyszer."

Két dolog:

1: ha már csak a bevétel után tudod megmondani, hogy jó, vagy sem, akkor konkrétan bszhatod.

2: nem is lehet más, mint random vegyszer, mert minden más be van tiltva.

Figyelj, kezdelek sajnálni. Tényleg lövésed sincs a témáról, egyáltalán a leghalványabb fogalmad sincs ezekről az anyagokról. Azt nem értem, hogy ha ennyire érdekel, akkor miért nem olvasol utána. Mivel jelenleg is netet használsz, feltételezem, hogy nem egy csöves cigánygyerek vagy, valami borsodi zsákfalu, vagy budapesti gettó mélyén. Lehetőséged van tanulni, felkészülni a témában, hogy tudd, mire készülsz magaddal, mit kockáztatsz. Ezekről az anyagokról csak a készítői tudják, hogy micsoda, de a hatásukat ők is csak sejtik, mert nincsenek kipróbálva. Honnan tudod, hogy 0,1 g-tól még nem érzel semmit, vagy tízszeresen túladagolod? Honnan? Szerintem te azt hiszed, hogy a "dizájner-drog" egy vegyületet jelenet, amit valamiért nem tiltanak be. Ember, több ezer vegyületről beszélünk, amiken mindig csak annyit módosítanak, hogy kikerüljék a jogi szabályozást. De senki, konkrétan senki nem tudja, hogy az a kis módosítás milyen változást okoz a hatásmechanizmusban. A senki alatt az orvost is értem, aki el fog látni, ha bekómálsz. Ha annyira kábszerezni akarsz, akkor vegyél valami kipróbált cuccot, ne ezt a mocskot, amit egy kínai pincében állítottak elő, és amit két hét múlva egy újabb követ. Lehet, hogy elkapnak vele, de nem is ébredsz arra a kórházban, hogy leállt a veséd.

Tényleg olvass utána jobban, mert semmit sem tudsz.

2018. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!