Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha súlyosan megverem magamat,...

Ha súlyosan megverem magamat, akkor fel is jelenthetem magam súlyos testi sértésért?

Figyelt kérdés
De akkor kit büntetnek meg ha magamat jelentem fel? Feltéve ha ez működik. Akkor engem büntetnek meg mert kárt okoztam magamban, de akkor engem is megbüntetnek mert én én vagyok?! Nem értem. Van erről valami törtvény? Linkek is jöhetnek.

2018. márc. 13. 15:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Minek feljelenteni magad? Összeülsz, mint rögtönítélő bíróság, halálra ítéled magad, bakóként lefejezed magad, majd temetkezési vállalkozóként eltemeted magad.
2018. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De nincsen halálbüntetés he, itt mindent realisztikusan kell megoldani mert úgy nincs sok értelme :D
2018. márc. 13. 18:16
 13/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom magadban kárt tenni nem bűncselekmény, de ha mások segítenek benne az lehet az (a részükről) pl. öngyilkosságnál biztosan az.
2018. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
* Kivétel ha mondjuk azért ártasz magadnak, hogy kibújj a katonai szolgálat alól, vagy ilyesmi.
2018. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz ugyanazon ügyben egyszerre sértett és vádlott is, így alapból elutasítják a feljelentésedet, cserében kapsz némi pihenőt a pszichiátrián.
2018. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Még börtönbe is kerülhetsz. ;)
2018. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon kedves jogász professzorom mondta még egyetemen:

"A jog nem tiltja, hogy valaki hülye legyen..."

2018. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor en elmondom, hogy miert nem buntetnek meg:


Mert nem all meg a testisertes tenyallasa:

"Aki MÁS testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el."


A torveny, ami erre van, Bunteto Torvenykonyv neven hiresult el. :D

2018. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!