Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem áll módomban elállni a...

Nem áll módomban elállni a vásárlástól?

Figyelt kérdés

Üdv. Tegnap rendeltem egy oldalról az autómhoz egy: "Csináld magad fényezés javitó szettet". A saját autóm szinkódját kellett megadni, ez alapján gyártottak hozzá festék-sprayt, viszont én meggondoltam magam. Irtam az ügyfélszolgálatnak, hogy szeretném törölni a rendelést mert más terméket szeretnék majd a közeljövőben vásárolni az oldalról. Azt irták erre, hogy: Rendelésre legyártott festékeket, amit ráadásul már ki is szállítottak nem lehet lemondani.

Köszönöm szíves megértését.


Mit tegyek?



2018. márc. 13. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Vedd meg.
2018. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Jogod van elállni.
2018. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél? Megpróbálod megérteni a közölteket.

Bizonyos esetben élhet a vevő az elállás jogával, bizonyos esetekben azonban nem. Ilyen ez is.

2018. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért változtattál a dolgon ?
2018. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 belapus ***** válasza:
100%

"14. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog alóli kivételek


29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát


...


c) olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak;


..."

Föltételezem, az áruház megítélése szerint, a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet alapján ez vonatkozik az esetedre.

2018. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez most olyan eset ahol nem állhatok el. Értem. Köszönöm a gyors válaszokat.
2018. márc. 13. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
5 a helyes válasz am 3 vagy 14 nap van az elállásra de ebben az esetben nem lehetséges
2018. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2018. márc. 13. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!