Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A, , röghözkötés" csak szerint...

A, , röghözkötés" csak szerintem sérti a személyek szabad mozgását ezért a gyakorlatban aligha léphet érvénybe?

Figyelt kérdés

Legalábbis az emberek(és főként értve itt az egyetemistákat) annyira emlékeznek a hírekből, hogy X állami félév felhasználása után X mennyiségű évet le is kell dolgozni itthon. (Nem néztem egyébként utána, hogy pontosan hogy is van ez leírva) Én már olyan verzióról is hallottam, hogy 20 éven belül kell ledolgozni az X mennyiségű évet.


Ezek szerint tehát ha 6 félév (3 év) mennyiségű állami félévet használ fel valaki, akkor elég ha a 16. év után elkezd itthon dolgozni?



Ez a kérdés engem nem érint, mivel önköltséges féléveket vettem igénybe. Állami féléveket használó csoporttársaimat szeretném biztatni, hogy a röghözkötéstől nem kell félniük, mivel a gyakorlatban olyan ,,kötelezettség'' hogy X évig adott országban kell ,,kötelezően'' dolgozni, az aligha betartható. Biztos vagyok benne, hogy uniós szinten sérti a személyek szabad mozgását.



2018. márc. 17. 09:46
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Nem "kell". Elmehet nyugodtan oda, ahol jobban fizetnek neki. Csak ha elmegy, akkor úgyis azért megy, mert ott jobban fizetnek, úgyhogy röhögve kifizeti utólag a képzését.
2018. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Ez olyan, mint egy szerződés. Nem "kell" betartanod, de ha nem tartod be, meg kell fizetned az árát. A képzés árát.
2018. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legalább nézz utána annak, amiről kérdést írsz ki, ez a minimum. "Állami féléveket használó", azaz a felvételi követelményeket nálad sikeresebben teljesítő, állítólagos csoporttársaidat pedig biztasd személyesen, ha kíváncsiak egyáltalán a te véleményedre.:D Amúgy egy tanulmányi szerződés a világon mindenhol úgy működik (akár egy céggel, akár az állammal kötöd), hogy a kapott juttatásért cserébe vállalsz bizonyos kötelezettségeket. Nem kötelező aláírni, ha bárki ezt aggályosnak tartja, lehet fizetni zsebből a képzés költségeit.
2018. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régóta megy ezerrel az "agyelszívás", a brain-drain

(értelmiség elcsábítása, tudósok elcsábítása más országba

Pont letojandó a "személy szabad mozgása" - ha kiszipolyozza közben a taníttatóit. Legyen már határa a pofátlanságnak.

2018. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!