Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanároknak mihez van joga?...

A tanároknak mihez van joga? (Bovebben lennt)

Figyelt kérdés

Szoval a helyzet az ,hogy nalunk szokas peldaul az ,hogy a tanar ora elott elveszi a diak telefonjat ,akkor is ha nemhasznalja,szoval rutinszeruen kirakatja mindenkivel az asztalara.

Na most ezzel a bajom,hogy az iskola hazirendjeben nincs bent ,hogy elveheti .. Annyi szerepel benne,hogy a tanar szabalyozhatja az elektronikus eszkozok hasznalatat a tanorakon.

---

Masik dolog,

Le van irva ,hogy a diakoknak 10 perc szunetuk van ,kiveve a kaja szunet mert az 15.

Na most sokszor korabban elkezdjuk az orat ,igy neha meg 5perc szunetunk sincs,cserebe persze azt varna az ember,hogy korabban elengednek ,de nem.

---

Aztan..

Van ,hogy valaki nem visz tesicuccot. Ekkor van az,hogy a tanar futtat minket utcai ruhaban.

Ami szerintem nem normalis,tekintve hogy sokan 20-30.000Ft-os cipobe jarnak ,es azert azt pofatlansag tesi orara hasznalni.

---

Plusz

Allandoan belepofaznak abba,ha egy lanyt (neha fiut) olyannal latnak ,aki szerintuk nem hozzavalo. Allandoan felhozzak.. Szinte mar oltjak vele az embert.


Szoval a kerdes az,hogy ezekhez van joguk? Megtehetik?

Nem akarok senkit se feljelentgetni vagy ilyesmi,csak erdekel ,hogy joggal csinaljak e vagy csak el vannak szallva maguktol.



2018. márc. 21. 12:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ha irsz pontot minek irod oda,hogy "pont"?

Nem hisztizek egyaltalan ,kerdest tettem fel.

Nemtudom milyen helyen elsz te ,ahol a 16eveseknek 36eves palijuk van.

De ahogy mar korabban leirtak ,nincs joga beleszolni a maganeleti dolgokba.

Leirtam,hogy beszeltem egy iskolaigazgatoval,de te biztosan jobban tudod.

Ezenkivul a 30.000tanulopenz? Akkor te nagyon el vagy eresztve,az meg a masik,hogy 32.000 az Adidas Superstar (ami ma nagy divat) es a Supra 50.000es kategoriajarol nem is beszeltem.

Ja,es igen,ki lehet keretszkedni,csakhogy nem engednek ki :)

Szoval ezzel is nagyon melle lottel.

Amugy komolyan ird mar le ,hogy a kerdes melyik resze hiszti.

Annyit kerdeztem,hogy van e a leirtakhoz joguk.

Az biztos es tobb helyrol is hallottam ,hogy a maganeletbe beleszolni NINCS joguk ,foleg nem az egesz osztaly elott lejaratni valakit.

A Wc-s dologgal ugye melle lottel ,ezt mar leirtam.

Es nemtudom,hogy te milyen helyen laksz,de en nem sarozom ossze a cipomet a betonon,mert itt vannak kiepitve utak.

Te vagy nagyon regimodi vagy,vagy tanar vagy en nemtudom,de egyaltalan nem jogi oldalrol kozelitetted a kerdest,csak a hisztimrol magyarazol

2018. márc. 22. 12:20
 12/24 anonim ***** válasza:
93%

De hisztizel. A kérdést is azért tetted fel, hogy kihisztizhesd magadat.

Magyarországon élek. Ahogy leírtam amik miatt te hisztizel, hogy a tanárok miért szólnak bele egy kapcsolatba az ilyen esetek miatt szokott lenni. Nem kell a mese, sok ilyen sztorival találkoztam, minden esetben kiderült, hogy ilyenről van szó.

Bocs, igazad van, ha titeket ennyivel átvágnak és ezeket ennyiért megveszitek az a tanulópénz nektek. Ismerősöm gyerek csak Supra cipőt hord. Nem a gagyikat, soha a büdös életben nem fizetett érte 30 ezernél többet. Úgy vernek át titeket ahogy tudnak.

Meg ahogy leírtam ugyanúgy már az iskolába menet is károsodik a cipőd, az nem érdekel titeket akkor az se érdekeljen, hogy mibe futatt titeket a tanár.

Beleszólni mindenkinek joga van, hiába hisztizel. Még egy utcáról bejövő ember is beleszólhat bármilyen kapcsolatba, elmondhatja a véleményét, stb. Hiába hisztizel itt továbbra is. Tetszik, nem tetszik ez van.

Meg ezt a ,,nem engednek ki WC-re" dumát is hagyjuk már. Jobbat nem tudsz hazudni? Nem engednek ki akkor valószínűleg már rég eljátsztottátok azt, hogy mindenki 5 percenként ki akart menni.

Kíváncsi vagy a kérdés melyik része hiszti? Várj, mindjárt bemásolom neked:


,,

A tanároknak mihez van joga? (Bovebben lennt)

Szoval a helyzet az ,hogy nalunk szokas peldaul az ,hogy a tanar ora elott elveszi a diak telefonjat ,akkor is ha nemhasznalja,szoval rutinszeruen kirakatja mindenkivel az asztalara.

Na most ezzel a bajom,hogy az iskola hazirendjeben nincs bent ,hogy elveheti .. Annyi szerepel benne,hogy a tanar szabalyozhatja az elektronikus eszkozok hasznalatat a tanorakon.

---

Masik dolog,

Le van irva ,hogy a diakoknak 10 perc szunetuk van ,kiveve a kaja szunet mert az 15.

Na most sokszor korabban elkezdjuk az orat ,igy neha meg 5perc szunetunk sincs,cserebe persze azt varna az ember,hogy korabban elengednek ,de nem.

---

Aztan..

Van ,hogy valaki nem visz tesicuccot. Ekkor van az,hogy a tanar futtat minket utcai ruhaban.

Ami szerintem nem normalis,tekintve hogy sokan 20-30.000Ft-os cipobe jarnak ,es azert azt pofatlansag tesi orara hasznalni.

---

Plusz

Allandoan belepofaznak abba,ha egy lanyt (neha fiut) olyannal latnak ,aki szerintuk nem hozzavalo. Allandoan felhozzak.. Szinte mar oltjak vele az embert.


Szoval a kerdes az,hogy ezekhez van joguk? Megtehetik?

Nem akarok senkit se feljelentgetni vagy ilyesmi,csak erdekel ,hogy joggal csinaljak e vagy csak el vannak szallva maguktol."


Az egész kérdés maga egy hiszti. Ahogy írtam ilyenekért hisztiztek akkor ti a való életben egésznap bőgni fogtok, ez még semmi se ahhoz képest, ami a nagybetűs életben várni fog titeket. Ennyiért ki vagytok akadva mi lesz veletek amikor el kell menni dolgozni? Kiírsz majd egy kérdést, hogy a főnöknek joga van-e, hogy elvárja a 8 órába végig dolgoz? Vagy mi?

Pont az ilyen mentalitású diákok miatt van az, hogy sokan nem támogatták a diák tüntetéseket.

2018. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Neked amugy agykarosodasod van vagy mi a bajod?:D

Ne magyarazd mar be nekem,hogy miert tettem fel a kerdest.

Es ha nemtudnad,a kisgyermek cipok jelentosen olcsobbak.

Ki vag at minket ?😅😅 Te komolyan nemtudod mirol beszelsz.

Az utcarol bejovo embernek joga van beleszolni a maganeletembe? Joga van a velemenynyilvanitashoz,igen! De ha nem erdekel a velemenye nem vagyok koteles meghallgatni,viszont tanoran nem allhatok fel es hagyhatom ott a tanart+ ahhoz nincs joga,hogy masok elott lejarasson + azzal ,ha olyan infot oszt meg masokkal rolam amihez nem jarultam hozza megserti a szemelyisegi jogaimat.

Az meg a masik,hogy be akarod meselni,hogy hazudok a Wc-s dologrol.

Ne te mondd mar meg ,hogy mi az igazsag

2018. márc. 22. 12:46
 14/24 A kérdező kommentje:

Ja meg annyi,hogy leirtad ,hogy a fonoknek joga van elvarni ,hogy dolgozzak 8 orat.

A fonoknek velem szemben ahhoz van joga ,amit szerzodesbe veszunk! Ha 8 ora van benne akkor elvarhatja a 8 orat. Mivel diak vagyok azthiszem maximum 7orat dolgozhatok ,szoval tulajdonkeppen velem szemben nem is lenne joga elvarni ,hogy dolgozzak 8 orat.

2018. márc. 22. 12:48
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem, te nem hisztizel, á dehogy! :D

Kisgyermek cipők? :D 16 éves gyerek azért nem kisgyermek, onnantól kezdve kezdett el csak Supra cipőket hordani. :D

Te nem tudod miről beszélsz, mert azt állítod, hogy nem hisztizel, de eddig nem volt hiszti nélkül válaszod. :D

A tanár is kinyilvánította a véleményét. Ennyi. Bárhol, bármikor joga van. Azt viszont jól sejtettem, hogy nem egy másik diákról, hanem rólad van szó és neked semmi más bajod nincs az adott tanárral, csak az, hogy bele mert szólni a kapcsolatodba, miszerint kivel jösz össze. De te továbbra se vagy hisztis kisgyerek, á dehogy.

Jogra ne menj, mert nem vagy tisztában mikor érvényes a személyiségi jog. Ennyi erővel a tanár is felháborodhat nyugodtan, miszerint kiírtál róla egy kérdést.

Aztán mégis miként higgyek neked a WC-s dologgal, hogyha végig hazudsz itt? Próbálod behazudni mindenkinek, miszerint te nem vagy hisztis, de ahogy írtam nem volt egyetlen egy írásod se itt, amiben nem hisztiztél volna.

Annyira elvakít a hiszti, hogy azt se tudod értelmezni mire írtam a főnök mit vár el dolgot. Fuss neki mégegyszer, de előtte fejezd be a hisztit és ne nekünk sírj itt, hogy mit képzel a tanár amiért beleszól kivel jársz. A reakciódból ítélve meg majdnem eltaláltam a párod korát és tényleg ilyen óriási korkülönbség van köztetek.

2018. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%

A tanár részéről nem etikus és nem is helyes, ha beleszól a diákjai magánéletébe, ahogy az sem, ha tovább tartja az órát. Ha ki kell tenni a telefont az asztalra, vagy futni kell a hiányzó tesifelszerelésért, az szerintem természetes, ez a része tényleg hisztinek hangzik. :)

Amúgy nem ismerlek, Kérdező, de ha csak az itteni kommentjeid alapján kéne megítélnem téged, akkor igencsak a bunkóság és a sznobság határát súrolod... Csak már a túloldalról...

Majd egy 5 év múlva olvasd vissza magad, jókat fogsz ezeken a magas lóról ideböfizett válaszaidon derülni. :)

2018. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Na vegre egy olyan valasz ami kapcsolodik a kerdeshez es nem CSAK engem kritizal.

Bar itt is az latszik,hogy nem arra valaszoltal,hogy jogilag kirakathatja e a telefont,hanem csak hogy "szerinted" helyes.

Nemtudom hanyan iskolaigazgatok kozulotek.

2018. márc. 23. 08:17
 18/24 anonim válasza:
Nalunk is elveszik a telefont, aki nem adja be igazgatói, sokan megjartak már. Én úgy jártam hogy beadtam és tiszta karc volt szerencse csak az üvegfólia. Nálunk is elmondjak a véleményüket mindenről, csak szerencsére vagyunk olyan talpraesettek Hogy megvédjük saját magunkat, ha valaki még nem tudja akkor őt is, szóval kezdenek leszokni róla 😊
2018. márc. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Itt továbbra se az a kérdés már, hogy mi etikus és mi nem, hanem mi a francért hisztizel ennyit? Ahogy írtam, ha ilyenektől már ilyen hisztit rendezel akkor mi a fene lesz veled a nagybetűs életben?
2018. márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A kérdés a jogokról szólt,nem a kérdező "hiszti"jéről..ha hisztizik is akkor mivan? nem az volt a kérdés.

ha beleköttök abba,hogy hisztizik ,akkor abba is bele lehet kötni,hogy nem a kérdésre válaszoltok,pedig az oldal szabályzata egyértelmüen kimondja ,hogy a kérdésre kéne válaszolni...:)

2018. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!