Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért mondják,...

Az emberek miért mondják, hogy több jogot adnának a tanároknak? Még nem jártak iskolába?

Figyelt kérdés

Leírok néhány történetet:

Ülök a padban, teljesen csöndben, mozdulatlanul. Erre leordít a tanár: "Ne hangoskodjál már!"

Mondom teljesen higgadtan: "Meg sem szólaltam."

Erre jött a szokásos "Velem ne szemtelenkedj kisfiam, különben leküldelek az igazgatóiba!"

Nem voltam vmi jó kedvemben, úgyhogy megmondtam neki, hogy így elég nehéz lesz a kettőnk közötti kommunikáció.

Erre a tanár, lényegében teljes hangerővel:"NEM VAGYOK KÖTELES MEGINDOKOLNI A DÖNTÉSEIMET EGY DIÁKNAK!"


Eltelt pár év, jött a gimnázium. Informatikaóránk szinte nem volt, mert a tanár folyton hiányzott. Ez nem volt baj, viszont indokolatlanul rossz jegyeket kaptunk(mivel az óránk fele elmaradt, nem is tanultunk semmit). Az már csak ráadás, hogy a sikeres vizsgáim ellenére kettes voltam.

Törióra- tanár egy hónap múlva osztja ki a dogákat. Szólunk neki, hogy a nagy könyv szerint már nem vagyunk kötelesek elfogadni a jegyet. Erre azt felelte: "Tudom"- és beírta a jegyeket. Mikor pár hónap múlva ez megint előfordult, ismét szóltunk neki. Erre mondta, hogy rendben van, nem írja be. Csak azt felejtette el hozzátenni, hogy akkor írunk egy másik dogát, ami annyira nehéz, hogy lehetetlen rá kettesnél jobb jegyet kapni.

Itt még mindig folytatódik a történet.

Angolból kaptunk egy olyan tanárt, aki nem beszélt rendesen angolul(az igeidőkkel is akadtak problémái). Nyelvvizsgám van, és írtam egy kettes témazárót. Átnéztem, és találtam benne kb. 25 javítási hibát. Lényegében én javítottam ki a saját dogámat. Visszaadtam neki, hogy így szerintem jobb. Nem szólt semmit... De továbbra is ő "tanított", a gond csak az volt, hogy nem tanultunk semmit. Szóltunk az osztályfőnöknek, hogy jobban örülnénk egy másik tanárnak. Azt felelte, hogy neki erre nincs jogköre, ráadásul ezt az egészet egy nagy nyavalygásnak fogta fel. Ez így ment pár hónapig. A szülők is megelégelték a dolgot. Végül 3 rendkívüli szülői, és másfél év után sikerült beosztaniuk egy tanárt, aki beszélte a nyelvet. De ezalatt a másfél év alatt a régi tanár bosszúból annyi karót osztott ki, mint égen a csillag. Ráadásul a többi tanár is berágott ránk. Az osztályfőnök sem végezte jól a dolgát. Nem tudott soha semmit, ráadásul rossz tanár volt. Nyelvtant tanított, de nem túl sikeresen. Olyan halkan beszélt, hogy szülőin még az legelső padban ülők sem értették, hogy mit beszél, szóval nem is vették komolyan, mikor azt mondta, hogy az osztályunkban nem hallja a saját hangját... Művészetekből annyi leckét adott, hogy a szombat és vasárnap este csak azzal telt. Persze jött azzal, hogy senki sem csinálta meg rendesen, ezért mindenkinek beírta a karót. Ezúttal ő hívott össze egy szülőit, hogy az osztály szorgalma siralmas. Erre már a szülők is felemelték a hangjukat, és szóltak, hogy ők is segítenek a gyereknek abban a rohadt háziban, de ha 28 diplomás felnőtt nem tud összehozni egy olyat, amire a tanár azt mondja, hogy jó, akkor ez már eleve meddő dolog. Az osztályfőnökünk erre bosszút esküdött az osztály ellen. Volt olyan óra, mikor mindenki 2 karót kapott.

Ez most Júniusban történt: Szóltunk a tanárnak, hogy szeretnénk megnézni a jegyeinket, mert hiába kérjük, egyik tanár sem mutatja meg, főleg, hogy a házirend szerint jogunk van tudni a jegyeket bizonyítványosztás előtt, mikor még lehet javítani. Erre ilyet szól:"A diáknak joga van kussolni!"

Ismét szülői: Az egyik szülőnek rosszul lett a gyereke(úgy emlékszem kórházba kellett vinni), ezért hívták mobilon többször is. Másnap szólt a tanár, hogy már nem is várja el tőlünk, hogy rendesen viselkedjünk, mert még a szüleink sem tudnak csendben ülni, csak ficeregni.

Matekóra: A tanár megengedte, hogy a szünetben is írjuk a dogát, szóval kerek 60 percünk volt rá. 3 feladat volt. Senki sem tudta befejezni, 2 gyerek kivételével mindenkinek karó.

Van egy könyv, amire azt mondja, hogy megvan nekünk. Hiába szólunk neki, hogy mi nem kaptunk ilyet, szerinte mi hazudunk... persze, az egész osztály, pfff...

Másik: A tanterv szerint középiskolában csak 2 évig kell kémiát tanulni. Az igazgató nálunk úgy döntött, hogy beteszi harmadik évre is. Kémiából a legrosszabb az osztályátlag, mindenki bukdácsol. Pont most, mikor több időt kellene fordítani az érettségi tantárgyakra. Ez bizony erősen befolyásolhatja a jegyeket, amik a felvételi pontok miatt nagyon fontosak.

A biológia a legdurvább. Megmutattam a füzetemet természettudomány szakos ismerősömnek. Azt mondta, hogy ezt az anyagot nem is kellene ilyen részletesen tanulnunk középiskolában. Erre akkor jöttünk rá, mikor pár karó után az egyik gyerek a könyvből másolta be a választ, de a tanár egy hiányjelet tett mellé.

A tankönyv kérdése is balkáni. Megvesszük drága pénzért, a többségét soha nem használjuk, helyette azt kell megvenni, amit a tanár mond(ami ugyancsak drága). Volt olyan tanár, aki mindenkivel megvetette azt a könyvet, amit ő írt. No comment..

A tesi osztályátlag hármas, az angol ötös, a többi kettes. Mindenki(szószerint mindenki) jár különtanárhoz matekból, fizikából, kémiából, magyarból.

Így kijelenthetjük, hogy a magyar oktatás egy sapka sz*rt ér. Akik azt mondja, hogy manapság a tanárnak csak kötelességei, a diáknak pedig csak jogai vannak, az vagy nagyon régen járt iskolába, vagy nincsenek gyerekei. Ez már akkor kiderül, mikor tanév elején felolvassák a diák jogait és kötelességeit. Kb. 5 jog + 25 kötelesség...

Ez még nem is lenne olyan nagy baj, de a tanárok ezt úgy értelmezik, hogy a diáknak joga van betartani a kötelességét, nekik pedig kötelességük betartani a jogaikat, ami szerintük tetszés szerint változtathatók. A probléma akkor kezdődik igazán, mikor a szülők sem tudnak mit csinálni. Ha a hierarchia kimondja, hogy a tanár a diák felett áll, akkor a szülő a tanár felett áll. Mindenesetre az én többdiplomás szüleimnek nem tetszett, mikor a bölcsészszakos tanár kioktatta őket. Az egy hülyeség, hogy a diák megütheti a tanárt, az pedig nem üthet vissza. Nálunk már ennél sokkal kevesebbért is rúgtak ki gyerekeket. Az pedig, hogy a tanár egy lányt megszégyenít az egész osztály előtt a testtömegindexe miatt, ő pedig azt mondja a tanárnak, hogy a k*rva anyját, az valamennyire jogos(ez a felettünk lévő évfolyamon történt). De nem, őt is kirúgták, pedig egy osztálynyi tanú volt arra, hogy a tanár lényegében provokálta.


2011. jan. 2. 00:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Na igen, én elhiszem hogy így történt, de azért vedd már észre hogy itt elsősorban azért kell a tanárok jogait növelni, hogy a 70-80%-ban cigyányok alkotta osztályokban ne fordulhasson elő az, hogy a diákok verik a tanárt (!) és ha ezt a tanár szóvá meri tenni a kedves szülőknél akkor valószínű hogy mégegyszer elgyepálják. Én is hozhatnék fel számtalan megtörtént esetet arra vonatkozólag hogy miért kéne még ezen kívül. Szóval ez egy eléggé meddő vita volna. A tanár is lehet f@szkalap persze, de még mindig kevesebb ennek az esélye, mint annak, hogy egyes osztálytársaid miatt nem tudsz normálisan tanulni.
2011. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Ez igaz, viszont azon a problémán már nem lehet segíteni jogokkal, a testisértés/fenyegetés már bonyolultabb dolog. Van egy csomó olyan "joga" a tanárnak, aminek semmi köze a tanárverő cigányokhoz. Az pedig, hogy a rossz gyereket nem lehet kirúgni, nem a tanár jogán, hanem az igazgató jogkörén múlik, azt nyugodtan bővíthetik felőlem, mert ránk nem hat ki. Viszont a sorozatos tanári szemétkedések miatt az iskola már csak egy szükséges rossz a diákok szemében, ami ellen nem lehet tenni semmit. Már nem az iskolában tanulunk, hanem a különtanároknál(persze méregdrágán)

Itt elsősorban nem az iskolakerülőkről beszéltem(ők már kilencedikben kihullanak), hanem arról, hogy mikor a diák összeszedi minden bátorságát, és megpróbál élni vmelyik jogával, annak retorziói vannak(a szülői támogatás dacára)

2011. jan. 2. 01:10
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
Hát mit mondjak meglepődtem.Csak azt nem értem,hogy a szülők miért nem mentek magasabb fórumhoz ha ilyen dolgok történtek.A kérdésedre.Igen ennek a késnek két oldala van.Egyrészt védik a tanárokat azoktól a megtörtént esetektől amiket láthattunk nem egyszer.De sajnos lesznek olyan pedagógusok akik evvel visszaélve provokálni fogják mondjuk azt a diákot aki nem szimpi.
2011. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
66%
Talán azért mert mostmár nemcsak a szülők hanem a tanulók is szétverik a tanárokat.
2011. jan. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

Az a probléma a mostani tanár diák jogrendszer fordítottja mint amilyennek kellene lennie. Általános iskolában így a diákok jogai meg úgy a diákok jogai,a diák a tanár fejére mászhat ,de nem tehet semmit ellene, középiskolában úgy még hagyján ,de egyetemen meg teljesen alá van rendelve a tanárnak nem tud semmit csinálni.

Most vagyok végzős ,de be vagyok szarva hogy jövőre ha megyek továbbtanulni szétszívatják a fejemet az egyetemi tanárok.

Szerintem több jogot kellene adni a felsőoktatásban a diáknak és többet jogot általános iskolában a tanítóknak.

2011. jan. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

Az éremnek mindig 2 oldala van.

Nekem is voltak olyan tanáraim, akikkel nem jöttem ki jól, esetleg akik utálták az egész osztályt, de ez hozzá tartozik az iskolai élethez.


De tudom, hogy nekem is voltak f@szfej osztálytársaim, akik azt használták ki, hogy a tanároknak semmi jogkörük nincs kb. Pedig nem sz@r iskolába jártam és cigányok sem voltak szerencsére.

2011. jan. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam el végig(az osztályfőnök halk beszédéig jutottam el)..Én is voltam diák,és nekem is volt 1-2 tanár aki nem tanárnak való volt..De hogy minden tanár hülye ,pancser legyen,és csak ti diákok legyetek a jók...Nos..nem minden esetben a tanár a rossz.Nem azt mondom,hogy nincsenek gondok a tanári karban..De vannak,és ez annak köszönhető,hogy ma akár kettes érettségivel le lehet tenni egy tanári diplomát,és ezek a tanárok végül is nem képesek a munkájukat ellátni rendesen..De az is gond,hogy ma a diákoknak annyi joguk van,hogy a tanár nem is mert tanítani/nevelni,mert a diákok rögtön jönnek a jogaikkal..Vagy rosszabb esetben a szülők jönnek az öklükkel..

Arról nem is beszélek,hogy egyes diákok sok mindent megengednek maguknak..Vegyünk pár példát:

-mobiltelefon használata óra közben.

-órán trécselés,sms küldés

-nem figyelni az órán,de evvel zavarni is a tanárok unkáját a visszafeleseléssel,pofázásokkal

- a tanár megalázása,verése,tárgyak hozzádobálása

-a tanárt obszén szavakkal szidni--

Evvel nem azt mondom,hogy te ilyen vagy,de nagyon sok helyen általánosságban ez a probléma.

A tanár keze meg van kötve.Miért is?

- Alsó tagozatban nem buktathat meg egy diákot sem ,még akkor sem ha nem tud írni,olvasni(ennek eredményét bizony itt is látni)

- Nem fegyelmezhet

- nem tanácsolhatja a tanári karnak a diák kizárását,mert 18 éves korig kötelező tanulni a diáknak.(ezt pontosan tudják,és ezért is merik leköpni vagy akár megverni a tanárt)

Én a "több jogot" a tanárnak úgy adnám meg,hogy legyen értelme a tetteinek..Valamit-valamiért

PL:

- Kötelezővé tenném a köpeny viselését mint az én időmben( akkor nem lenne olyan gond,hogy kinek van kint a fél melle)

-Mobiltelefon,laptop és egyéb értéktárgyakat szigorúan tiltanám az órák alatt.Amíg óra van,ki kell kapcsolni.Amennyiben egy diák nem tartja be a szabályt a telefont joga legyen elvenni a tanárnak(persze jegyzőkönyvet készíteni erről) és év végéig tárolni.Majd iskola év végén visszakapná a diák..HA ezt bevezetnél,nagyon hamar nem lenne gond a sok telefonálgató diákokkal,és a óra alatt csörgésekkel,sms-ekkel.

- Ha egy diák,köpköd,verekszik azt mint külföldön kizárni 1-2 hétre..Minél súlyosabb a tette annál több hétre zárnám ki az oktatásból..Ez jól hangzik,de a valóságban nem olyan jó.Ugyanis ha eléri a felső óraszámot,akkor ismételnie kell az évet.Vagy kizárás mellett eltiltanám a szalagavatóról,és egyéb tevékenységtől.(külföldön elég jól alkalmazzák,és bevált.Kevés diák akar kényszer kizárást)

Persze a tanárnak is lenne kötelessége a diák felé.PL

-pártatlannak kell lennie.Nem lehet osztályoznia úgy,hogy szimpi neki a diák vagy sem.HA jól végzi a diák a feladatát,akkor bármennyire nem szimpatikus neki,akkor is esélyt kell adnia a jobb jegyekért

-A tanár is készüljön az órákra úgy,hogy a diák ne aludjon el az unalomtól..Egy jó tanár,ha érdekessé teszi az órát,oda szívesen mennek a diákok is,és figyelnek..

- Csak azt kérhesse számon a tanár amit le is adott az órán..

-A diák is ember,így a tanárnak is tiltanám az diákokkal szembeni szemtelenséget,ordibálást..Ha nincs ok rá,akkor tisztelje a diákot,ez nekik is jár..

- Egy tanár sem személyeskedhet,nem szemtelenkedhet a diákokkal..Ha egy tanár megsért egy diákot tudván,hogy a diák nem feleselhet vissza akkor a diáknak legyen joga panasszal élni,és ezt a panaszt kivizsgálni..HA a diákoknak igazuk van,akkor a tanár is kapjon valami büntetést..(akár elbocsájtást is)

Szóval én így adnék több jogot a tanárnak.

Tudod az én időmben nem volt sem visszapofázás,sem köpdösés,sem qrva anyázás a tanár felé..nem is mertük megtenni..Pedig velünk is történtek olyan dolgok amik manapság..De a szigor sokkal erősebb volt mint ma..

2011. jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
61%

Ez mindig is így volt, sőt! Menj el a katonasághoz, ami hosszú időn keresztül kötelező is volt, viselkedj így, vagy csak nyafogj egyet-kettőt, és úgy orrbavágnak, hogy azt se tudod, merre forogjál.

Mindezt azért, mert az iskola és a katonaság, és majd később megtapasztalod, hogy a munkahely sem olyan hely, ahol egyenlő beosztású emberek jönnének össze, hanem nagyon is alá-fölé rendeltség van, hierarchia. Akár tetszik, akár nem, így működik a társadalom. Ezt sértik meg a tanárverők, de látod, nem a farok csóválja a kutyát.

Majd amikor a gyárban a szalag mellett pisilni sem engednek ki, és amikor összeh.ugyoztad magad, kirúgnak, majd akkor beszéljünk a jogaidról. Ez egy ilyen világ. Nem kitalált történetet mondok, mert praktikák is vannak rá, hogy milyen módszerrel tartsuk vissza vagy kezeljük a vizeletet és egyéb mellékterméket ilyen munkahely esetén. De vegyük pl a tescós pénztárosokat. Ők a modern rabszolgák. Gondolnád? Nemigen, pedig nap mint nap találkozol velük.

Szóval alakítsd át a gondolkodásodat: vannak feletteseid, és mindig is lesznek. Egyszer majd te is lehetsz valakinek a felettese, de még akkor is lesz neked is felettesed.

Ha viszont együttműködsz velük, élhetővé válik ez az egész. Pl. ha tudod, hogy arra ugranak, hogy okoskodsz velük a jegybeírás kapcsán, akkor simán elfogadod a dolgozat jegyét és meg van oldva. Sőt még örülsz is, hogy nem kell még egyszer megírni, mert látod, úgyis te húzod a rövidebbet.

Igazságot itt ne keress, csak játszd az életet a meglévő szabályok alapján, amiket nem te hozol.

Sok sikert!

2011. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

01:12:

"Csak azt nem értem,hogy a szülők miért nem mentek magasabb fórumhoz ha ilyen dolgok történtek." Mert gondolom annak is retorziói lettek volna, ráadásul ilyenkor mit lehet tenni ? Maximum írni egy levelet az önkormányzatnak, de ők sem tudnak túl sok mindent tenni.

A tanárokat azért sem túl jó cukkolni, mert ők fognak érettségiztetni. A szülők sem tehetnek semmit. Amúgy a legnagyobb "jogtalanság" ami történt a sulinkban az, hogy így érettségi előtt egy évvel kijelentették: átbasztak minket, mert valójában nem gimnáziumi osztály vagyunk, hanem szakközép(vmiért 3 évig erről nem szóltak). Ez azért elég durva, de a szülők még itt sem tehettek semmit :1(

2011. jan. 2. 01:24
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

gimiben nálunk kb ugyanez volt.

matekból a legjobb 10 százalék nem járt különtanárhoz, az összes többi meg fizetett egy halom pénzt, hogy meglegyen a 2es érettségije...

a nyelvoktatás is hasonló, arra is kifizetett drága anyám egy valag pénzt, persze van is 2 nyelvvizsgám, de mikor a némettanárnak valami mucsaröcsögei tanítóképzőből van a diplomája, ott ne is várjunk többet.

és mivel 8 évig ő volt az ofőnk, ezért szívtunk vele más miatt is.


komolyan, sorolhatnám egy évig azt a sok hülyeséget, amit megcsináltak velünk gimiben.


tény, hogy ez a több jogot a tanárnak mozgalom a cigányok miatt van, hiszen általában ők verik meg a tanárt, bár nem hiszem, hogy ettől változni fognak a dolgok. amit egyszer elbaxtak, azt később már nagyon nehéz megjavítani. pláne ezekben az esetekben...

2011. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!