Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szülőjét nem gondozó nagykor...

A szülőjét nem gondozó nagykorú testvért ki lehet zárni az öröklésből?

Figyelt kérdés

Három gyereke van nagyimnak, de csak én és anyum gondoskodunk róla. A másik két fia nagyimnak nem törődik vele, nem segít neki se pénzzel, se máshogy.

Pedig folyamatos ápolásra szorul, egyedül az ágyon sem tud felülni, már több mint 70 éves.


Sajnos anyával pénzügyileg és lelkileg is egyre nehezebben tudjuk már ezt csinálni.

Ilyenkor a másik két testvér is örökölni fogja a lakás 1/3-ad részét? Vagy lehet valahogy csökkenteni a rájuk eső részt valamennyivel?


Többször is írtam már nekik, hogy segítsenek, de semmi válasz. Megvan a levelezés még mindig. (Online.)



2018. márc. 22. 17:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És ha nekem ajándékozza el mint unokának?
2018. márc. 23. 20:21
 12/14 anonim ***** válasza:

"És ha nekem ajándékozza el mint unokának?"


Erről beszélünk, nem figyelsz!!!

Az ajándékozást is megtámadhatják az örökösök, és a köteles részt ki kell majd fizetned!

2018. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 blilla ***** válasza:

Őszintén nem értem, hogy aki nem ért a joghoz, nem tudja a helyes választ, az miért magyaráz össze-vissza hülyeségeket.


Tehát a legjobb megoldás a tartási szerződés, ha mama 2 éven belül nem hal meg, akkor még a kötelesrész sem zavar be.


A másik lehetőség az ajándékozás, itt viszont van kötelesrész 10 éven belül, ez nem az ajándékozási szerződés megtámadását jelenti, hanem csak azt, hogy kötelesrész jár.


A kötelesrész pár éve már nem az 1/2-e, hanem az 1/3-a annak, ami amúgy járna örökrészként.


Lehet végrendeletet is írni, de a kötelesrész problémája marad, teljesen kizárni ebből valakit csak nagyon szigorú, kifejezett indokokra lehet.

2018. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Őszintén nem értem, hogy aki nem ért a joghoz"


Ha már mindenki lusta volt kikeresni:

[link]


"Így kerülhető ki a kötelesrész"

[link]

2018. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!