Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adásvételi szerződést lehet...

Adásvételi szerződést lehet modósítani az én esetemben? Vagy mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Szeretnék egy kis segítséget.Vettem részletre egy zártkerti ingatlant,a havi részletek fizetése még tart.Az én nevemre lett kötve a szerződés,én leszek az új tulaj ha kilesz fizetve.De szeretnénk ha az utólsó részlet kifizetése után a gyermekeim nevére kerüljön a ház,ne az enyémre!Hogy lehetséges ez?Nekem kellet volna illetéket fizetni,nekik mivel kiskorúak és első ház lenne,kell valami adót fizetni,vagy akármit?

Köszönöm a segítséget!


2018. márc. 24. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a te tulajdonjogod bejegyzésre kerül az ingatlan-nyilvántartásba, köthetsz egy ajándékozási szerződést, melyben a gyerekeidnek ajándékozod az ingatlant. Mivel kiskorúak, ezért gyámhatósági jóváhagyás szükséges a tulajdonjog átruházásához.
2018. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2018. márc. 24. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!