Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az lenne a kerdeszem hogy ha...

Az lenne a kerdeszem hogy ha a baratnomrol kiteszem az o fb jere az idovonalara egy melltartos kepet es elkuldom minden osztalytarsanak meg ismerosenek az milyen buntetessel jar lehet e feljelentest tenni?

Figyelt kérdés

#Buntetheto
2018. márc. 26. 17:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

NA AKKOR EZT OLVASSAK EL AZTAN RAJONNEK KI A FEREG

Par napig minden jo volt ujra langolt a kapcsolatunk majd jott a szerda es a csutortok amikor nem mentem suliba mert ideges voltam es ordibaltunk egymassal hogy o se menjen de ment es penteken ujra romantikaztunk es ilyenkor meg azt mondta orokke egyutt soha nem engedi el a kazem engem szeret meg minden

Majd itthon megbeszeltem az apjaval hogy vasarnap haza viszem a tobbi cuccat mert a baratnom buntiben van es nem engedig el de ez kiderult ez egy rohadt nagy hazugsag volt

Szombaton megneztem es azt vettem eszre hogy torolt az ismerosei kozul es engem akkora duh kapott el hogy azonnal folmenjek hozza Dunakeszire

Na nem is volt otthon mert a huga bekopte hogy mas pasival van pont annal akinek megfogta a kezet amit irtam es meg a huga sokmindent nem mondott el mert akkor osszeestem volna mert igy is majd nem mentoket kellett hozzam hivni es az anyja megmondta hogy csutortokon tehat 4 nap mulva kidobja ot mert oket is idegileg tonkre tette

Aznap este mar tett megjegyzeseket arra hogy szakitani akar de nem tette meg de mar se sziv se szeretlek semmi nem volt a beszelgetesben

Ma vasarnap pedig mondtam akkor megvarom Dunakeszin es ordibalt velem hogy ne de en akkor is vartam fel is hivtam ot es megkerdeztem hogy szakitani akar azt mindta hogy nem de aztan kimondta csak megvarja higy szemelyesen tortenjen meg es mikozben vartam ot o mar sunyiban haza ment megkerdeztem egy nenit aki ismeri ot hogy csongessen fel es jojjon le le is jott volna csak a szulei az ablakbol eszre vettek igy a huga meg a pasija jott le a pasija neki is ment a haveromnak ok nelkul es megfenyegedte hogy megoli meg az anyja is azt mondta hogy megoli az anyamat es meg font allt a veszelye hogy elvesztem a legjobb haveromat de ezt viszza vonta es ma este meg beszeltunk es azt mondta atgondolja a kapcsolatunkat es meg annyi hogy talalkoztam az egyik legjobb baratjaval es azt mondta hogy enm tud donteni koztem meg a masik masi kozott de ezt mar 3 hete beszeltek es meg hozzatartozik hogya srac juniusban koltozik ki Nemetorszagba

Minden ismerose amugy azt ajanlotta hogy engem

2018. márc. 26. 22:21
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondom őszintén, nem olvastam el. Lehet, hogy meg vagy sértve, lehet, hogy bántott téged, de akkor sem ez a megoldás. Ennél mélyebbre nem lehet süllyedni, mint amit te tervezel, és tudod az a baj, hogy ezt sosem mosod majd le magadról. Gyönyörűen fel lett sorolva, mennyi jogi, törvényi vonatkozása van ennek az apró kis "csínynek", de te azóta is csak azt mondod, hogy ebből nem lehet semmi.

Elárulom neked, ilyen durva dolgoknak sem kell történnie ahhoz, hogy valamiből feljelentés és következmények legyenek. Én ismerek egy osztályt, ahol valaki napközben, órákon, szünetekben fotókat készített az osztályban (mindenki normálisan felöltözve stb.), majd ezeket a képeket felrakta valahova. Az egyik osztálytárs és a szülei pereltek, mert nem kért engedélyt a gyerek, hogy lefotózhassa a másikat, ő ehhez nem járult hozzá, ráadásul még nyilvánossá is tette!! Látod, itt senki sincs megalázva, senkiről nem készültek szenzitív, intim képek, és mégis elindult egy eljárás! Komolyan mondom. Akkor szerinted nálad mi lesz?


Amúgy meg, ha nem hat meg, hogy bírósági ügyed lehet belőle, akkor legalább azon gondolkozz el, vajon egy fegyelmi eljárásnak mi lenne a vége. Egy ilyenért simán ki is rúghatnak. És ahogy korábban írták már, hidd el, ez az ügy rajtad marad, később senki sem fog benned megbízni és nem lesz olyan lány, aki szívesen lenne veled, ha ilyen aljas bosszúkat tudsz kitalálni.

2018. márc. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A bosszútól neked miért lesz jobb? Ugye az a maximális előnyöd, hogy senki nem tesz feljelentést, azaz maximális nyereséged a nulla.


Van az emberben a bosszúvágy, mint érzelem, ez van, amikor társadalmilag (ha törvényileg nem is) elfogadott. Mondjuk ha megerőszakolják a lányodat vagy felgyújtják a házadat, akkor az emberek jogosnak érzik, ha "elégtételt veszel", még ha ez nem is változtat a már megtörtént sajnálatos bűneseten. De legalább az esélyét csökkentik, hogy mással máshol megtörténjen, ha a bosszú működik.


De esetedben ezt rajtad kívül senki nem érzi jogosnak. Szabad párválasztás van, még csak nem is házasodtatok össze (=nem fogadtatok örök hűséget), akkor meg mit problémázol? Keress másik lányt! És ez nehezebb lesz, ha elterjeszted magadról, hogy kisstílű bosszúálló szerencsétlen vagy.

2018. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ti egyaltalan elolvastatok hogy ok fenyegetnek gyilkosaggal es kepzeljetek ma el is kaptak a hugomat aki 17 eves es igy mar meg is fog tortenni ma a feljelentes
2018. márc. 27. 14:48
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastuk el, mert nem használsz mondatokat, így nagyon nehezen olvasható. Bocs.
2018. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Akkor foloslegesen mondok velemenyt

Ha elolvasnatok rajonetek ki baszik ki kivel

2018. márc. 27. 22:31
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Megéri az ő szintjükre süllyedni? Ha van bizonyítékod jelentsd fel őket a g..ibe, azzal hogy félmeztelen képeket publikálsz a csajról csak te is törvényt sértesz, legyen már egy kis morális felsőbbrendűséged.
2018. márc. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hat mar megia tortent a feljelentes mert az utcan elkaptak a hugomat es megtamadtak
2018. márc. 28. 10:36
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Esküszöm nem értem. Ha valaki fenyeget azzal, hogy megöl, akkor miből gondolod, hogy megoldás cserébe neked is elkövetned egy bűncselekményt? Nem kellett volna megvárni, amíg "elkapják" a húgodat (bármit is jelentsen ez, ugye értelmesen magyarul nem tudod leírni, miről van szó), azelőtt is lehetett volna menni a rendőrségre, hiszen a gyilkossággal, testi sértéssel való fenyegetés nem játék. Remélem a későbbiekben nem így akarod majd megoldani a problémáidat, hogy mindenre ilyen szinten próbálsz reagálni.
2018. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Azt mondtak a rendorsegen meg nem tortenik semmi komoly csak fenyegetes akkor folosleges a feljelentes es csak sullyosbitanam a helyzetet de sajnos odaig fajultak a dolgok hogy mar muszaly volt egtenni a feljelentest
2018. márc. 28. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!