Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tiszta lesz az erkölcsim?

Tiszta lesz az erkölcsim?

Figyelt kérdés
Üdv. Súlyos testi sértés követtem el és kaptam 140óra közmunkát és 60ezer FT pénz büntetést. Ez látszani fog az erkölcsi bizonyítványomban?
2018. márc. 29. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, látszódni fog. Egy darabig.

Egy idő után ha munkához kérsz erkölcsit, akkor ott már nem fog látszódni, de ha pl. egy hivatalos szerv kéri le a bűnügyi nyilvántartás adatait, ott még jó néhány évig benne fog lenni.

2018. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem látszódik semmi.

Csak börtönbüntetés kiszabás esetén.

2018. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második írja jól.

A törvény valahogy úgy fogalmaz, hogy "pénzbüntetés esetén az ítélet jogerőre emelkedése napjától" már tiszta lesz az erkölcsi bizonyítvány.

2018. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, természetesen a nyilvántartásból nem törölnek már soha, tehát pl. rendőrnek nem fognak felvenni. De a sima erkölcsiben már a jövő héten se lesz benne.
2018. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Munkáltatom kéri, a büntetést még nem kezdtem el ledolgozni de már vagy féléve kiderűlt,hogy ez lesz. Remélem tiszta lesz az erkölcsim.
2018. márc. 31. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!