Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon miért tilos az...

Magyarországon miért tilos az eutanázia? Politikai vagy vallási okokból? Szerintem minden embernek joga van eldönteni, hogy megakar e halni ha annyira szenved.

Figyelt kérdés
A Biblia szerint egyedül Istennek van joga elvenni egy ember életét. Erre hivatkoznak. De a modern világban szerintem a kérdés sokkal összetettebb. Ha valaki a környezeti tényezők hatására lesz rákos, pl olyan helyen dolgozott, arról nem az ember tehet. Miért kell megvárni azt ameddig valaki emberi roncs lesz? Miért nem adja meg a vallás es a törvények az embernek azt a jogot, hogy méltóságosan fejezze be a földi pályafutását? Ez a többi ember érdeke is, mert a család se akar szenvedni, es ha a beteg is távozni akar a földi életből, a kórházi helyeket us foglalják, akkor miért elítélendő a szabadon választott halál?
2018. márc. 30. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%

"Egyébként meg az eutanázia azért tilos, mert ezek az emberek gyakran nem beszámíthatók, nem képesek felmérni az állapotukat, illetve az engedélyezése lehetőséget adna visszaélésekre (mondjuk idős, kiszolgáltatott betegek rábeszélése), valamint eutanáziának álcázott gyilkosságoknak is."


Én is ilyesmire céloztam az etikai kérdésekkel kapcsolatban, de ezek a marhák csak a nullákat tudják nyomkolászni.

2018. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
47%

""Egyébként meg az eutanázia azért tilos, mert ezek az emberek gyakran nem beszámíthatók,"


Aki itt nem beszámítható, az te vagy.

Azon személyek ,akik valamilyen okból valóban nem beszámíthatók, rendelkeznek gyámmal, gondnokkal.

Az másutt sem úgy van, hogy x kéri, hogy tegyék el láb alól és ugranak a mérfeginjekcióval. Aki ilyet képzel, az egy barom. Ennek szabályozott keretei vannak, konkrét biztonsági garanciákkal.


Az viszont valóban szemétség, hogy az állam etikai okokra hivatkozva megfoszt a döntési jogtól olyan embereket, akiknek ezzel jobbára csak szenvedést okoz, a gyógyulás bármiféle esélye nélkül. Mire fel?


Az öngyilkosság csak öntevékeny embereknél jöhet szóba, ha azok nem vallásosak és nem félnek az önkezűségtől. Egy végletekig legyengül, maga alá piszkító ember nem ilyen, nem képes magát a túlvilágra segíteni. Szenvedni, féjdalmat érezni azonban halála pillanatáig képes.

2018. márc. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!