Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne a kiszabható legsúlyo...

Mi lenne a kiszabható legsúlyosabb büntetés, ha egy találkozó során leköpném Orbán Viktort?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 21:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

De igen, ez bizony becsületsértés.

A garázdaság tényállásába nem (feltétlenül) illik bele. Hogy lenne alkalmas ez a cselekmény arra, hogy másokban megbotránkozást keltsen, ha egy privát találkozón történik a leköpés?

2018. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Garázdaság.. LOL


Ez tettleges becsületsértés.

Egy pénzbírsággal megúsznád, sőt, ha olyan a bíró, akkor beleférne a véleménynyilvánítás szabaságába (elvégre nem embert, csak egy politikust köpnél le, joggal) és bírói megrovással elintézné az ügyet.

2018. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 ormiviki ***** válasza:
a tek emberek össze vissza lővöldöznének.
2018. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Elvileg a becsületsértésért járó büntetést kapnád, büntetlen előéletű első elkövetőként valószínűleg felfüggesztve.


Gyakorlatilag onnantól még anyád is elveszítené a munkáját, a vállalkozásodhoz hetente kimenne a NAV, és a gyerekedet nem vennék fel egyetemre.

2018. ápr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
92%
Én nem tudom, hogy milyen büntetést kapnál, de én tuti küldenék neked valami ajándékot, amit csak kérsz... :)
2018. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!